خواص اعجاب انگیز چای سفید برای سلامتی

مجله اینترنتی دلخوشی: نام علمی چای سفید “کاملیا سیننسیس” می باشد و این گیاه جزء گیاهان بومی چین، شرق نپال، شرق تایلند، تایوان، سری‌ لانکا و هندوستان است. جوانه‌های گیاه چای سفید حاوی رشته‌هایی ظریف و به رنگ سفید و نقره‌ای است و همین عامل باعث شده است که این نوشیدنی طعمی ملایم و بدون تلخی داشته باشد. میزان کافئین موجود در چای سفید در مقایسه با چای سیاه یا چای سبز بسیار پایین تر است. در هر فنجان از چای‌ سفید فقط ۲۸ میلی‌گرم کافئین وجود دارد. در ادامه خواص شگفت انگیز چای سفید برای سلامتی را بیان می کنیم.

خواص چای سفید، کنترل دیابت

فواید چای سفید:

خوردن مستمر چای سفید از روند تشکلیل سلول های چربی در بدن جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن چشمگیری می شود.

– چای سفید حاوی آنتی اکسیدان های متعددی می باشد و دانشمندان معتقدند که آنتی اکسیدان ها از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند و موجب سلامت پوست می شوند. بنابراین برای محافظت از پوست خود و درمان بیماری های پوستی مانند آکنه، چای سفید بخورید و یا به صورت موضعی دم کرده آن را خنک کنید و روی پوست خود بمالید، سپس یا آب سرد پوستتان را شستشو دهید.

– محققان دریافته اند که خاصیت چای سفید نسبت به چای سبز در از بین بردن سلول های سرطانی بیشتر است و چای سفید در برابر سلول های سرطانی دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد تکثیری می باشد. کاتچین ها نوعی آنتی اکسیدان مشهور ضد سرطانی هستند و چای سفید حاوی مقدار زیادی از این آنتی اکسیدان می باشد.

– چای سفید حاوی فلوراید، پلی فنل‌ها، فلاونوئیدها و تانن‌ها می باشد که در مهار باکتری ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان ها اثرات  فراوان دارد.

– چای سفید دارای خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتری می باشد و از بدن در برابر بیماری های رایج در فصل های سرد محافظت می کند.

– با قرار دادن چای سفید در برنامه غذایی خود، احتمال ابتلا به سکته های قلبی و مغزی را کاهش می دهید.

– خوردن چای سفید موجب افزایش تراکم استخوانی و جلوگیری از شکستگی استخوانی می شود و احتمال ابتلا به بیماری های مفصلی استخوانی را کاهش می دهد.

– بر اساس تحقیقات انجام شده روی موش های آزمایشگاهی مبتلا به دیابت مشخص شده است که نوشیدن چای سفید در افزایش سطح انسولین و در نتیجه کاهش دیابت نقش بسزایی داشته است.

– نوشیدن چای سفید یک درمان طبیعی و خانگی برای کاهش فشار خون می باشد. می توانید به جای استفاده از داروهای شیمیایی، به طور مرتب چای سفید بنوشید.

– چای سفید به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد می تواند در درمان سردرد بسیار مؤثر باشد ولی دقت کنید که برای رفع سردرد خود بیش از اندازه این چای را میل نکنید زیرا مصرف بیش از اندازه هر چیزی می تواند برای سلامتی مضر باشد.

– فلاونوئید های موجود در چای سفید احتمال ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی را کاهش می دهد، همچنین نوشیدن چای سفید به مدت بیش از ۱۲ ماه می‌تواند آسیب‌ اکسیداتیو وارد شده بر سلول‌ های قلب را بهبود بخشد.

– بر اساس مطالعاتی که در هندوستان انجام گرفته است مشخص شده است که چای سفید دارای خاصیت ضد تیروئیدی می باشد و با نوشیدن مرتب آن از ابتلا به بیماری کم کاری تیروئید پیشگیری می کند.

گردآوری شده از: stylecraze ،masterchefmag، زوم لایف

نظری بگذارید

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

هفت − یک =