لیست کامل برندگان نهایی جوایز اسکار ۲۰۱۶ اعلام شد

مجله اینترنتی دلخوشی: بالاخره امروز ۲۸ فوریه ۲۰۱۶ ، برندگان جوایز اسکار ۲۰۱۶ اعلام شدند. مراسم فرش قرمز اسکار در ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت نیویورک و ۴ بعد از ظهر به وقت لس آنجلس شروع شد. برنامه اهدای جوایز اسکار ۲۰۱۶ از ساعت ۸:۳۰ به وقت نیویورک و ساعت ۵:۳۰ به وقت لس آنجلس شروع شد و برندگان نهایی جوایز اسکار ۲۰۱۶ مشخص شدند. لیست برندگان جوایز اسکار ۲۰۱۶ را در ادامه خواهید دید.

جوایز اسکار 2016، برندگان اسکار 2016

اعلام نتایج نهایی برندگان جوایز اسکار ۲۰۱۶


 نامزدها و برنده بهترین فیلم:

برخاسته از گور (Revenant)

اتاق (Room)

اسپات لایت (Spotlight) – برنده جایزه بهترین فیلم

بیگ شورت (The Big Short)

پل جاسوسان (Bridge of spies)

بروکلین (Brooklyn)

مد مکس: جاده خشم (Mad Max: Fury Road)

مریخی (The Martian)


نامزدها و برنده بهترین تدوین فیلم: 

بیگ شورت (The Big Short)

مدمکس:جاده خشم (Mad Max: Fury Road) – برنده جایزه بهترین تدوین فیلم

برخاسته از گور (The Revenant)

اسپات لایت (Spotlight)

جنگ ستارگان (Star Wars: The Force Awakens)


نامزدها و برنده بهترین کارگردانی:

ادام مک کی، در فیلم بیگ شورت (The Big Short)

جورج میلر، در فیلم مدمکس (Mad Max: Fury Road)

الخاندرو اینیاریتو، در فیلم برخاسته از گور (The Revenant) – برنده جایزه بهترین کارگردانی

لنی ابراهامسون، در فیلم اتاق (Room)

تام مک کارتی، در فیلم اسپات لایت (Spotlight)


نامزدها و برنده بهترین بازیگر مرد نقش اول:

برایان کرانستون، در فیلم ترامبو (Trumbo)

مت دیمون، در فیلم مریخی (The Martian)

مایکل فسبندر، در فیلم استیو جابز (Steve Jobs)

لئوناردو دی کاپریو، در فیلم برخاسته از گور (The Revenant) –برنده جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول

ادی ردمین، در فیلم دختر دانمارکی (The Danish Girl)


نامزدها و برنده بهترین بازیگر زن نقش اول:

کیت بلانشت، در فیلم کارول (Carol)

بری لارسون، در فیلم اتاق (Room) – برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول

جنیفر لارنس، در فیلم جوی (Joy)

شارلوت رمپلینگ، در فیلم ۴۵ سال (۴۵ years)

سیرشه رونان، در فیلم بروکلین (Brooklyn)


نامزدها و برنده بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: 

کریستین بیل، در فیلم بیگ شورت (The Big Short)

تام هاردی، در فیلم برخاسته از گور (The Revenant)

سیلوستر استالونه، در فیلم کرید (Creed)

مارک رافولو، در فیلم اسپات لایت (Spotlight)

مارک رایلنس، در فیلم پل جاسوسان (Bridge of spies) – برنده جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل


نامزدها و برنده بهترین بازیگر زن نقش مکمل: 

جنیفر جیسن لی، در فیلم ۸ نفرت انگیز (The Hateful Eight)

رونی مارا، در فیلم کارول (Carol)

کیت وینسلت، در فیلم استیو جابز (Steve Jobs)

الیشیا ویکاندر، در فیلم دختر دانمارکی (The Danish Girl) – برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل

ریچل مک ادامز، در فیلم اسپات لایت (Spotlight)


نامزدها و برنده بهترین جلوه های ویژه: 

مدمکس (Mad Max: Fury Road)

مریخی (The Martian)

اکس ماکینا (Ex Machina) – برنده جایزه بهترین جلوه های ویژه

برخاسته از گور (The Revenant)

جنگ ستارگان (Star Wars: The Force Awakens)


نامزدها و برنده بهترین موسیقی متن:

تامس نیومن، پل جاسوسان

کارتر بورول، کارول

انیو موریکونه، هشت نفرت انگیز – برنده جایزه بهترین موسیقی متن

یوهان یوهانسون، سیکاریو (Sicario)

جان ویلیامز، جنگ ستارگان


نامزدها و برنده بهترین فیلم غیرزبان انگلیسی:

یک جنگ (A War)، دانمارک

آغوش افعی (Embrace of The Serpent)، کلمبیا

موستانگ (Mustang)، فرانسه

پسر شائول (Son of Saul)، مجارستان – برنده جایزه بهترین فیلم غیر زبان انگلیسی

ذیب (Theeb)، اردن


نامزدها و برنده بهترین فیلمنامه اوریجینال: 

پل جاسوسان

اکس ماکینا

اینساید اوت (Inside Out)

اسپات لایت (برنده جایزه بهترین فیلمنامه اویجینال)

خروج مستقیم از کمپتن (Straight Outta Compton)


نامزدها و برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی: 

بروکلین

کارول

اتاق

بیگ شورت (برنده جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی)

مریخی


نامزدها و برنده بهترین فیلمبرداری: 

کارول

هشت نفرت انگیز

مدمکس

برخاسته از گور – برنده جایزه بهترین فیلمبرداری

سیکاریو


نامزدها و برنده بهترین مستند کوتاه:

Body Team 12

Chau, beyond the Lines

Claude Lanzmann: Spectres of the Shoah

دختری در رودخانه(A Girl in the River: The Price of Forgiveness)برنده جایزه بهترین مستند کوتاه

آخرین روز آزادی (Last Day of Freedom)


نامزدها و برنده بهترین مستند بلند:

ایمی (Amy) – برنده جایزه بهترین مستند بلند

کارتل لند (Cartel Land)

چه خبر شد خانم سیمون؟ (What Happened, Miss Simone?)

تصویر سکوت (The Look of Silence)

زمستان در آتش؛ نبرد اوکراین برای آزادی (Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom)


نامزدها و برنده بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

داستان خرس (Bear Story) – برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

سرآغاز (Prologue)

سوپر تیم سانجی (Sanjay’s Super Team)

ما نمی توانیم بدون کیهان زنده بمانیم (We Can’t live without Cosmos )

دنیای فردا (World of Tomorrow)


نامزدها و برنده بهترین انیمیشن بلند:

انومالیسا (Anomalisa)

پسر و دنیا (Boy and the World)

پشت و رو ؛ اینساید اوت ((Inside Out)) – برنده جایزه بهترین انیمیشن بلند

شان د شیپ (Shaun the Sheep Movie)

وقتی مارنی آنجا بود (When Marnie Was There)


نامزدها و برنده بهترین فیلم کوتاه (Live action)

خیابان ماریا (Ave Maria)

روز اول (Day One)

همه چیز درست خواهد شد (Everything Will Be Okay (Alles Wird Gut))

رفیق (Shok)

لکنت (Stutterer) –  برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه 


نامزدها و برنده بهترین طراحی صحنه و لباس: 

کارول

سیندرلا (Cinderella)

دختر دانمارکی

مدمکس – برنده جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس

برخاسته از گور


نامزدها و برنده بهترین طراحی تولید: 

پل جاسوسان

دختر دانمارکی

مد مکس (Mad Max)برنده جایزه بهترین طراحی تولید

مریخی (The Martian)

برخاسته از گور (The Revenant)


 نامزدها و برنده بهترین تدوین صدا: 

مدمکس – برنده جایزه بهترین تدوین صدا

مریخی

سیکاریو

برخاسته از گور

جنگ ستارگان


نامزدها و برنده بهترین میکس صدا:

پل جاسوسان

مد مکس – برنده جایزه بهترین میکس صدا

مریخی

برخاسته از گور

جنگ ستارگان


نامزدها و برنده بهترین آرایش و مو: 

مد مکس (Mad Max) – برنده جایزه بهترین آرایش و مو

مرد صد ساله ای که از یک پنجره صعود کرد و ناپدید شد

برخاسته از گور (The Revenant)

 


ترجمه اختصاصی مجله اینترنتی دلخوشی