اعلام لیست کامل برندگان نهایی جوایز اسکار ۲۰۱۸

مجله اینترنتی دلخوشی: بالاخره امروز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ ، مراسم هشتاد و نهمین جوایز اسکار در سالن تاتر دالبی در هالیوود برگزار شد. مراسم فرش قرمز اسکار ۲۰۱۷ از ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت نیویورک و ساعت ۴ بعد از ظهر به وقت لس آنجلس معادل با روز دوشنبه ۲۷ فوریه ساعت ۳:۳۰ صبح به وقت ایران شروع شد. همچنین مراسم اهدای جوایز اسکار ۲۰۱۷ از ساعت ۸:۳۰ بعد از ظهر به وقت نیویورک و ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر به وقت لس آنجلس شروع شد. بالاخره پس از انتظار طولانی، برندگان نهایی جوایز اسکار ۲۰۱۷ مشخص شدند. در ادامه می توانید لیست کامل برندگان جوایز اسکار ۲۰۱۷ را ببینید.

برندگان اسکار 2018، نتایج اسکار 2018

اعلام برندگان نهایی جوایز اسکار ۲۰۱۸:

 


نامزدها و برنده بهترین فیلم: 

مرا با نامت صدا کن  “Call Me by Your Name”

تیره‌ترین ساعت “Darkest Hour”

دانکرک “Dunkirk”

برو بیرون “Get Out”

لیدی برد “Lady Bird”

رشته خیال “Phantom Thread”

پست “The Post”

شکل آب “The Shape of Waterبرنده جایزه بهترین فیلم

سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”


نامزدها و برنده بهترین تدوین فیلم:  

 بچه راننده  “Baby Driver”

 دانکرک “Dunkirk” برنده جایزه بهترین تدوین فیلم 

 من، تونیا “I, Tonya”

 شکل آب “The Shape of Water”

 سه بیلبورد بیرون لابینگ میزوری “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”


نامزدها و برنده بهترین کارگردانی: 

دانکرک ، کریستوفر نولان Christopher Nolan, Dunkirk

برو بیرون ، جوردن پیل Jordan Peele, Get Out

لیدی برد ، گرتا گرویگ Greta Gerwig, Lady Bird

رشته خیال ، پل تمواس اندرسون Paul Thomas Anderson, Phantom Thread

شکل آب ، گیرمو دل تورو Guillermo del Toro, The Shape of Water   برنده جایزه بهترین کارگردانی


نامزدها و برنده بهترین بازیگر مرد نقش اول: 

 تیموتی شلمی ، مرا با نامت صدا کن ،  Timothée Chalamet, Call Me By Your Name

 دنیل دی لوییس ، رشته خیال ،  Daniel Day-Lewis, Phantom Thread

 دنیل کالویا ، برو بیرون ،  Daniel Kaluuya, Get Out

 گری اولدمن ، تیره‌ترین ساعت ، Gary Oldman, Darkest Hour برنده جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول

 دنزل واشینگتن ، جناب رومن ج. ایزراییل ،  Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.


نامزدها و برنده بهترین بازیگر زن نقش اول: 

 سلی هاکینز ، شکل آب،  Sally Hawkins, The Shape of Water

 فرانسیس مک‌دورمند ، سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری ، Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول

 مارگو رابی ، من، تونیا ،  Margot Robbie, I, Tonya

 سیرشا رونان ، لیدی برد ،  Saoirse Ronan, Lady Bird

 مریل استریپ ، پست ،  Meryl Streep, The Post


نامزدها و برنده بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: 

 ویلم دفو ، پروژه فلوریدا ، Willem Dafoe, The Florida Project  

وودی هارلسون ، سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری ،  Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

ریچارد جنکینز ، شکل آب ،  Richard Jenkins, The Shape of Water

کریستوفر پلامر ، تمام پول دنیا ،  Christopher Plummer, All the Money in the World

سم راکول ، سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری ،  Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri برنده جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل


نامزدها و برنده بهترین بازیگر زن نقش مکمل: 

مری ج بلایج ، گل‌گرفته ،  Mary J. Blige, Mudbound

 آلیسون جنی ، من، تونیا ،  Allison Janney, I, Tonya برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل

 لزلی منویل ، رشته خیال ،  Lesley Manville, Phantom Thread

 لوری مک‌کاف ، لیدی برد ،  Laurie Metcalf, Lady Bird

 آکتاویا اسپنسر ، شکل آب ،  Octavia Spencer, The Shape of Water


نامزدها و برنده بهترین جلوه های ویژه: 

 “Blade Runner 2049” بلیدرانر ۲۰۴۹، برنده جایزه بهترین جلوه های ویژه

“Guardians of the Galaxy Vol. 2”

“Kong: Skull Island”

 “Star Wars: The Last Jedi”

 “War for the Planet of the Apes”


نامزدها و برنده بهترین موسیقی متن: 

دانکرک “Dunkirk”

 رشته خیال “Phantom Thread”

 شکل آب“The Shape of Water” برنده جایزه بهترین موسیقی متن

 جنگ ستارگان، آخرین جدای “Star Wars: The Last Jedi”

 سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”


نامزدها و برنده بهترین فیلم غیرزبان انگلیسی:  

یک زن محشر ، شیلی، A Fantastic Woman برنده جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی

توهین ، لبنان ، The Insult

بی‌عشق ، روسیه ،  Loveless

از جسم و روح ، مجارستان،  On Body and Soul

مربع ، سوئد،  The Square


نامزدها و برنده بهترین فیلمنامه اوریجینال: 

بیمار بزرگ “The Big Sick”

 برو بیرون “Get Out” برنده جایزه بهترین فیلمنامه اصلی

 لیدی برد “Lady Bird”

 شکل آب “The Shape of Water”

 سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”


نامزدها و برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی: 

 مرا با نامت صدا کن “Call Me by Your Name” برنده جایزه بهترینن فیلمنامه اقتباسی

هنرمند فاجعه “The Disaster Artist”

لوگان “Logan”

بازی مولی “Molly’s Game”

گل‌گرفته “Mudbound”


نامزدها و برنده بهترین فیلمبرداری: 

بلیدرانر ۲۰۴۹ “Blade Runner 2049” برنده جایزه بهترین فیلمبرداری

دانکرک “Darkest Hour”

تیره‌ترین ساعت “Dunkirk”

گل‌گرفته “Mudbound”

شکل آب “The Shape of Water”


نامزدها و برنده بهترین مستند بلند: 

 “Abacus: Small Enough to Jail”

“Faces Places”

“Icarus” ایکاروس ، برنده جایزه بهترین مستند بلند

“Last Men in Aleppo”

“Strong Island”


نامزدها و برنده اسکار بهترین مستند کوتاه: 

“Edith + Eddie”

“Heaven is a Traffic Jam on the 405” بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است، برنده جایزه بهترین مستند کوتاه 

“Heroin(e)”

“Knife Skills”

“Traffic Stop”


نامزدها و برنده بهترین انیمیشن بلند:

 “The Boss Baby”

“The Breadwinner”

 “Coco”، کوکو ، برنده جایزه بهترین انیمیشن بلند

 “Ferdinand”

 “Loving Vincent”


نامزدها و برنده بهترین انیمیشن کوتاه: 

“Dear Basketball” بسکتبال دوست داشتنی، برنده جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 “Garden Party”

 “Lou”

 “Negative Space”

 “Revolting Rhymes”


نامزدها و برنده بهترین طراحی لباس: 

“Beauty and the Beast”

 “Darkest Hour”

 “Phantom Thread” رشته خیال، برنده جایزه بهترین طراحی لباس

 “The Shape of Water”

 “Victoria and Abdul”


نامزدها و برنده بهترین تدوین صدا: 

“Baby Driver”

 “Blade Runner 2049”

 “Dunkirk” دانکرک، برنده جایزه بهترین تدوین صدا

 “The Shape of Water”

 “Star Wars: The Last Jedi”


نامزدها و برنده بهترین آرایش و مو: 

تیره‌ترین ساعت “Darkest Hour” برنده جایزه بهترین چهره آرایی

 ویکتوریا و عبدل “Victoria and Abdul”

 شگفتی “Wonder”


ترجمه اختصاصی مجله اینترنتی دلخوشی