۲۳ ترفند فروشگاه ها برای تشویق شما به خرید بیشتر!

0 228

مجله اینترنتی دلخوشی: وقتی این ترفند های آب زیرکاهانه تجارت سوپرمارکت ها را که برای تشویق شما جهت خرید و خرج پول بیشتر به کار می برند را بخوانید، از این به بعد دیگر هرگز بدون لیست خرید تان وارد سوپرماکت ها نمی شوید.

پس انداز، کسب درآمد

۱- چند قلم کالا بیشتر نیاز ندارید؟ پس از سبد خرید استفاده نکنید.

چرخ دستی های بزرگ شما را تشویق می کنند تا آن ها را پر کنید. اگر شما تنها به چند قلم کالا نیاز داشته باشید، استفاده از این چرخ دستی های بزرگ شما را فقط مجبور به خرید کالاهای بیشتر می کند.

پس انداز، کسب درآمد

۲- فضاهای باز ورودی فروشگاه ها، سرعت شما را کم خواهند کرد.

فضاهای باز ورودی فروشگاه ها، به خریداران کمک می کنند تا با محیط فروشگاه ها تطبیق پیدا کنند و باعث می شوند تا قدم هایتان کند و آهسته تر شوند و خریدتان سریع تر شود. هر چقدر که مشتریان کمتر عجله کنند، به احتمال زیاد بیشتر هم خرید خواهند کرد.

پس انداز، کسب درآمد

۳- فروشگاه بزرگ برای همه بهتر است.

فروشگاه ها معمولا خیلی هم بزرگ نیستند تا بتوانند محصولات زیادی را در خود جای دهند. به دلیل اینکه فضاهای خالی و باز در فروشگاه ها به مشتریان اجازه می دهند تا راحت تر در فروشگاه بگردند. اگر چه در خیلی از فرهنگ ها به شلوغی فروشگاه ها اهمیت زیادی نمی دهند، اما واقعیت این است که هر چقدر فروشگاه شلوغ تر باشد، مردم زمان کمتری را در آنجا می گذرانند و انگیزه کمتری برای خرید کردن خواهند داشت.

پس انداز، کسب درآمد

۴- به گل های زیبا نگاه کنید.

سوپرمارکت ها از روی عمد، کالاهای عجیب را درمسیر حرکت شما در معرض نمایش می گذارند تا خلق و خوی شما را تغییر دهند و به اصطلاح حالتان را خوب کنند و این به آن دلیل است که شما در همان ابتدای خریدتان قبل از اینکه شروع به خرید لوازم مورد نیاز و ضروری تان کنید، اجناس لوکس و غیرضروری را بخرید.

پس انداز، کسب درآمد

۵- به دلایل خوب، کالاهای ضروری را در دسترس سریع و راحت نمی گذارند.

بعید نیست که فروشگاه ها کالاهای ضروری روزمره مثل نان و شیر را در دسترس آسان قرار ندهند و برعکس آنها را جاهایی قرار دهند که به راحتی قابل پیدا کردن نباشند. بنابراین خریداران طمع می کنند تا در مسیر خود کالاهای دیگر را نیز خریداری کنند و به راحتی اغوا می شوند. و این یعنی سوپرمارکت ها می خواهند شما را ترغیب به خرید کالاهای دیگر کنند، قبل از اینکه کالای ضروری خود را بخرید.

پس انداز، کسب درآمد

۶- راهروهای عریض برای شما هستند تا وقت بیشتری را آنجا صرف کنید.

راهروهای باریک آنقدر وسیع نیستند تا شما بتوانید چرخ دستی های خود را به راحتی در آن بچرخانید و حرکت دهید. در راهروهای عریض شما کلافه نمی شوید و می توانید به راحتی به محصولات اطراف خود نگاه کنید.

پس انداز، کسب درآمد

۷- مراقب تخفیف های ویژه باشید.

کار فروشگاه ها تجارت و کسب درآمد است، آنها سخاوتمندانه رفتار نمی کنند. برندهای مختلف معمولا با پیشنهادهای ویژه شما را از راه بدر می کنند تا برای کالاهایی که معمولا نمی خرید، پول خرج کنید.

پس انداز، کسب درآمد

۸- یکی بخر یکی ببر! دو تا بخر یکی ببر!

پیشنهادهای یکی بخر یکی ببر یا دو تا بخر یکی ببر، شاید سبب پس انداز پول برای شما شود، اما بررسی کنید که واقعا یک قلم از این کالاها حقیقتا چقدر می ارزد و قیمت واقعی آن چند است. اگر اختلاف قیمت آن با قیمت اصلی آن کالا خیلی زیاد نیست، در آنصورت خرید آنها می تواند مقرون به صرفه باشد به دلیل اینکه پیشنهاد خوبی به نظر می رسند.

پس انداز، کسب درآمد

۹- تخفیف محصولات.

یک کالا با ۲۵ درصد یا ۵۰ در صد تخفیف، شبیه به یک معامله است، اما فقط برای کالاهایی که به طور معمول آنها را خریداری می کنید و از ملزومات شماست. مدبرانه قیمت آنها را نسبت به ارزش آنها بررسی کنید تا ببینید که آیا واقعا آنها سرقت از شما محسوب می شوند یا برایتان به صرفه هستند.

پس انداز، کسب درآمد

۱۰- ارائه تسترها.

نمونه های رایگان مواد غذایی یا همان تسترها در فروشگاه ها به صورت قطعات کوچک برای مشتریان ارائه می شوند و شما را مجبورمی کنند تا هم احساس گناه و هم احساس مهمان شدن داشته باشید. در نتیجه، به احتمال زیاد خریداران، آن محصول را می خرند، چه به آن کالا احتیاج داشته باشند چه احتیاج نداشته باشند.

پس انداز، کسب درآمد

۱۱- به وزن کالاها دقت کنید.

این مخصوصا یک ترفند کثیف است. سوپرمارکت ها واحدهای اندازه گیری مختلفی را روی کالاها ارائه می دهند تا خریداران را گیج کنند. به عنوان نمونه، ممکن است قیمت یک کالا را به واحد لیتر روی برچسب محصول زده باشند و این وظیفه را به عهده شما بگذارند تا بر اساس وزن اصلی محصول قیمت واقعی آن را محاسبه کنید.

پس انداز، کسب درآمد

۱۲- رنگ ها روی نظر ما تاثیر می گذارند.

شرکت ها برای اینکه محصولات شان مشخص، واضح و در ذهن مشتری ماندگار باشد، روی علائم تجاری و برندسازی محصولات خود هزینه می کنند. قرمز یک رنگ محبوب است، به دلیل اینکه رنگ قرمز برای چشم افراد بیشتر قابل مشاهده است و بیشتر جلب توجه می کند (به همین دلیل معمولا رنگ قرمز نشان دهنده خطر است.). بنابراین محصولاتی با رنگ های خیره کننده، مشتریان را جذب و تحریک می کنند.

پس انداز، کسب درآمد

۱۳- شرکت ها این موضوع را می دانند.

در مبحث برندسازی، برای محصولات مجلل، رنگ هایی مثل قرمز تیره، طلایی یا بنفش، برای محصولات سلامتی رنگ های سرزنده و مرتبط با طبیعت مثل سبز یا سفید انتخاب می شود. رنگ زرد، رنگی شاد و خوش بین است. رنگ آبی سرکوب کننده اشتها اما الهام بخش و باعث ایجاد احساس اعتماد است.

پس انداز، کسب درآمد

۱۴- محصولات در معرض دید، الزاما باعث خرید آنها نمی شود.

برای سال ها، شرکت ها برای اینکه محصولاتشان در معرض دید قرار بگیرند، هزینه می کنند و بالاترین قسمت ها را برای محصولات خود انتخاب می کنند. اما سیمون، تحلیلگر و نویسنده کتاب هنر خرید، می گوید که این یک استدلال غلط است. او با کمک دستگاه ردیابی چشم فهمید که خریداران بیشتر محصولاتی که در معرض دسترس آنها هستند را می خرند تا در معرض دید آن ها، و این همان قفسه هایی در فروشگاه است که پول ساز است.

پس انداز، کسب درآمد

۱۵- برندهای تجاری راهنما.

برندهای معتبر و بزرگ مثل کوکاکولا و نسکافه، یک نقش کلیدی در هدایت مشتریان به طبقات مواد غذایی دارند. به آنها اصطلاحا علامت های تجاری راهنما می گویند. آنها به عنوان علامت های کلیدی برای مشتریان هستند تا بفهمند به راهرویی که به دنبال آن می گشتند رسیده اند.

پس انداز، کسب درآمد

۱۶- پخش موزیک.

محققین به این موضوع دست یافته اند که در فروشگاه هایی که موزیک ملایم پخش می شود به احتمال زیاد خریداران ۱۵ درصد بیشتر پول خرج می کنند درحالیکه در فروشگاه هایی که هیچ موزیکی پخش نمی شود یا اینکه موزیک تند پخش می شود، خریداران سریع تر خرید می کنند و زمان کمتری برای خرید می گذارند. همچنین نوع موزیکی که پخش می شود، تاثیر متفاوتی روی مشتریان دارد.

۱۷- کودکان را درخانه بگذارید.

فروشگاه ها از در دسترس قرار دادن محصولات فریبنده کودکان، و با آگاهی از این موضوع که خانواده ها نمی خواهند اوقات تخلی پیش بیاید و مورد آزار سروصدای کودکان قراربگیرند، پول زیادی به دست می آورند.

پس انداز، کسب درآمد

۱۸- چای نیاز دارید یا قهوه؟ احتمالا نه تنها آنها را می خرید بلکه کلوچه هم می خرید.

فروشگاه ها دوست دارند تا محصولاتی که به هم مرتبط هستند را با هم جفت کنند. به عنوان مثال، اگر شما چای یا قهوه نیاز داشته باشید، مغزتان یا شکمتان به کلوچه هایی که به صورت استراتژیک نزدیک چای یا قهوه قرار گرفته اند، جذب می شوند، حتی اگر شما به هیچ وجه قصد خرید آن ها را نداشته باشید.

پس انداز، کسب درآمد

۱۹- محصولات از قبل بسته بندی شده، دوست هیچ کسی نیستند.

این یکی دیگر از ترفندهای فروشگاه هاست. وقتی شما محصولات شسته رفته، از قبل برش خورده و بسته بندی شده را می بینید عجله می کنید چرا که خرید آنها خیلی راحت از این است که یک کیسه پیدا کنید و مواد غذایی که می خرید را وزن کنید. اما اشتباه می کنید چرا که میوه ها و سبزیجات به طرز قابل توجهی ارزان تر از آنهایی هستند که در بسته بندی های شیک برای شما عرضه می شوند.

پس انداز، کسب درآمد

۲۰- ارائه گزینه های زیاد از یک محصول.

فکر کنید که یک فروشگاه ۴۸ نوع متفاوت از روغن گرانولا را عرضه می کند. این شگرد مانند این است که به شما این احساس را تلقین کند که گزینه های زیاد ارائه شده، شما را راضی می کند و مطابق با سلیقه شماست. اما تحقیقات نشان می دهد، که افراد معمولا مغلوب انتخاب های زیاد می شوند و تصمیم گیری برایشان سخت می شود.

پس انداز، کسب درآمد

۲۱- تعداد زیادی صندوق، اما فقط نیمی از آنها کار می کنند.

دلیل این موضوع این نیست که فروشگاه ها استطاعت استخدام کارکنان بیشتر را ندارند، هر چقدر که شما در صف انتظار پرداخت بیشتر بایستید، به احتمال زیاد قبل از اینکه نوبتتان شود سراغ کالاهای دیگر یا کالاهایی که در صف به چشم تان می خورد، می روید.

۲۲- چگونگی مقاومت در برابر خوراکی های مستقر شده در صندوق و خروجی.

هیچ وقت با شکم خالی و گرسنه به خرید نروید. چرا؟ به دلیل اینکه فروشگاه ها عمدا خوراکی هایی را مثل اسنک ها و شیرینی ها، در قسمت صندوق قرار می دهند، با آگاهی از این موضوع که اگر شما گرسنه باشید حتما آنها را می خرید.

۲۳- کارت وفاداری شما، تنها به فروشگاه وفادار است.

کارت وفاداری، اطلاعات ضروری را در مورد عادات خرید شما جمع آوری می کند، که بعدا برای تشویق شما جهت خرید بیشتر و بیشتر، به طور موثر استفاده می شود.

: امتیاز کاربران

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.