اردور ژامبون و پنیر و زیتون

0 13,407

مجله اینترنتی دلخوشی: در اینجا قصد داریم تا طرز تهیه سینی اردور بسیار شیک را برای شما عزیزان آموزش دهیم. برای درست کردن این فینگرفودها تنها به چند قلم مواد نیاز است از طرفی زمان آماده سازی اردورها خیلی سریع و فوری است. می توانید این اردورها را به عنوان پیش غذا، برای مناسبت های خاص مثل تولد، سالگرد ازدواج، مهمانی های رسمی و غیره برای پذیرایی از مهمان های خود آماده کنید و همه را سورپرایز کنید. در ادامه طرز تهیه مرحله به مرحله و تصویری سینی اردور ژامبون و پنیر و زیتون را خواهید دید.

با سرآشپز دلخوشی همراه باشید.

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

با تشکر از شما خواننده عزیز. بیایید با کلیک کردن بر روی لینک های آشپزی به جای تصویر برداری از دستورات آشپزی و انتشار تصاویر دستورات آشپزی، از سرآشپز دلخوشی حمایت کنید

مواد لازم برای تهیه اردور ژامبون و پنیر و زیتون:

  • ورقه های ژامبون
  • ورقه های پنیر گودا
  • زیتون درشت و مغزدار
  • خلال دندان

طرز تهیه اردور ژامبون و پنیر و زیتون:

– برای درست کردن این اردور نیاز به ورقه ژامبون و ورقه پنیر گودا داریم. بنابراین یک ورقه ژامبون و یک ورقه پنیر گودا را بردارید.

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

– هر ورق ژامبون را به سه نوار باریک و هم اندازه تقسیم کنید. سپس هر ورق پنیر گودا را نیز به سه نوار باریک و هم اندازه تقسیم کنید. بنابراین برای درست کردن ۳ عدد اردور، فقط نیاز به یک ورق ژامبون و یک ورق پنیر گودا داریم.

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

– سپس یک نوار باریک از ژامبون را بردارید و روی ظرف بگذارید.

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

– سپس یک نوار باریک پنیر گودا را طوری روی نوار ژامبون قرار دهید تا کمی از لبه ژامبون بیرون بزند. این کار سبب می شود موقع رول کردن اردور، پنیر گودا از ژامبون کمی بیرون بزند و باعث رنگی شدن و زیباتر شدن اردور شود.

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

– حال یک عدد زیتون درشت و ترجیحا مغزدار را روی پنیر گودا قرار دهید و به آرامی شروع به رول کردن اردور کنید.

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

– و در نهایت به کمک یک خلال دندان، رول اردور را محکم کنید تا باز نشود.

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

– به همین ترتیب تمامی اردورها را آماده کنید.

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

نکات مهم و کلیدی برای تهیه اردور ژامبون و پنیر و زیتون:

۱- اردور ژامبون و پنیر و زیتون بسیار ساده و راحت و در مدت زمان کوتاه آماده می شود. بنابراین اگر عجله دارید و وقت کافی ندارید، این اردور پیش غذای بسیار عالی برای مهمانی شما خواهد بود.

۲- این اردور زیبا و شیک را می توانید از شب قبل آماده کنید و روی آن سلفون بکشید تا برای روز بعد برای پذیرایی از مهمان های خود آماده باشند. به این ترتیب زمان بیشتری برای انجام بقیه کارهای خود خواهید داشت.

۳- از زیتون های درشت، هم اندازه و مغز دار مثلا زیتون با مغز بادام یا با مغز فلفل استفاده کنید تا اردورها منظم یکدست و زیبا تر شوند.

۴- ورقه های ژامبون و پنیر گودا را حتما به نوارهای هم اندازه و یکدست برش بدهید. موقع چیدن اردور در ظرف، نظم آنها کاملا مشخص خواهد بود.

۵- می توانید از این اردورهای به تعداد مهمان های خود برای مهمانی های بزرگ درست کنید و از آن لذت ببرید.

۶- این اردور زیبا و شیک و مجلسی، مناسب برای تولد، سالگرد ازدواج، مهمانی های رسمی، مناسبت های ویژه، می باشد.

۷- اگر دوست ندارید از ژامبون های آماده استفاده کنید، می توانید خودتان ژامبون خانگی یا کالباس خانگی درست کنید و از آنها برای درست کردن این اردور استفاده کنید.

فینگرفود، اردور پنیر و زیتون

به عنوان ایده دیگر برای پیش غذا و اردور برای تولد یا مهمانی لینک آموزشی سینی اردور بسیار شیک و مجلسی را نیز حتما ببینید.

منبع: سرآشپز دلخوشی (آشپزی اختصاصی مجله اینترنتی دلخوشی)

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.