پنج اشتباه بزرگ در خط چشم کشیدن

0 188

مجله اینترنتی دلخوشی: احتمالا، خط چشم مهمترین قسمت از برنامه آرایش شماست. اما همچنین قسمتی است که بیشترین تفاوت را در چهره شما ایجاد می کند. بنابراین باید اصول صحیح خط چشم کشیدن را رعایت کنید.

خط چشم، سایه چشم

۱- زیاده روی در استفاده از خط چشم روی پلک پایین

ماری کلارک، یک تحلیلگر محصولات آرایشی، می گوید، ایجاد خطوط ضخیم بر روی پلک پایین، مخصوصا با یک رنگ خیلی تیره- می تواند باعث شود که چشمانتان کوچکتر به نظر برسند. به علاوه، به احتمال زیاد منجر به ایجاد لکه هایی در زیر چشم شما خواهد شد. اگر می خواهید که پلک پایین خود را مشخص کنید، یک مداد روشن بکار ببرید یا برای ظریف به نظر رسیدن خط چشم پلک پایینی، یک مداد قهوه ای روشن یا یک سایه چشم خاکستری مایل به قهوه ای استفاده کنید. کلارک، مداد چشم با پوشش طولانی مدت حرفه ای MAC را که دارای کارایی بالا بوده است را پیشنهاد می کند.

۲- خط چشم ناصاف و دندانه دار

این کار که مجبور باشید خط پلک فوقانی را یک میلیون بار با پاک کنندۀ آرایش پاک کنید تا بالاخره درست از آب در بیاید، بسیار خسته کننده است. لورا گلر آرایشگر، گفت: برای اینکه خط چشم را مستقیم نگه دارید، از کشیدن آن در گوشۀ  بیرونی چشم خودداری کنید. “این کار می تواند باعث شود که پوست زیگ زاگ شده و خط چشم شما صاف نخواهد شد.” سعی کنید چانه را بالا نگه داشته و به پایین نگاه کنید، بطوریکه پلک های شما نیمه بسته باشد اما هنوز بتوانید آنها را ببینید. اگر از ژل خط چشم استفاده می کنید، آن را بوسیلۀ یک برس اریب بکار ببرید تا صاف و هموار به نظر برسد. همچنین می توانید از یک مداد روشن برای علامت گذاری خط چشم استفاده کنید تا برای خود یک خط راهنما ایجاد کنید.

۳- فقط از خط چشم سیاه و قهوه ای استفاده می کنید.

کمی خط چشم سفید یا بیرنگ بر روی پلک پایین می تواند معجزه کند و باعث شود که سرزنده تر و شاداب تر به نظر برسید. به آرامی خط چشم را زیر چشم خود کشیده و خط مورد نظر را بین مژه های پایین و لبۀ داخلی دنبال کنید.

۴- ندانستن تفاوت بین مداد خط چشم، خط چشم ژله ای وخط چشم مایع

اگر عجله داشته باشید، مداد خط چشم بهترین گزینه است: کارل ری، هنرمند آرایشگر در مرکز میشل اوباما، گفت: مداد خط چشم سریعترین روش برای کشیدن خط چشم و مقاومت در برابر ایجاد لکه است. خط چشم های ژله ای باعث می شوند که جذاب تر به نظر برسید، ضد آب هستند و اجازه می دهند که کنترل بیشتری بر روی ضخامت خط داشته باشید. انتخاب برتر ما: خط چشم ژله ای با زمان پوشش طولانی Bobbi Brown است. خط چشم های مایع، نوع پیشرفته هستند. آنها دقت بیشتری نیاز دارند، اما شما واقعا نیاز به یک دست یکنواخت برای کشیدن آنها دارید. اگر یک تازه کار هستید که مدل بال یا چشم گربه ای را امتحان می کنید، از ژل به جای مایع استفاده کنید. سونیا کاشوک آرایشگر می گوید: “خط چشم مایع، محصول قدرتمندی است که یک خط روان غلیظ ایجاد می کند.”. رنگ شدید آن خط مژه را تعیین می کند و با کنترل ضخامت خط می توانید طیف وسیعی از چهره ها را ایجاد کنید.

۵- لکه ها را تصحیح نمی کنید.

اینجا روشی برای انجام آن وجود دارد: خط چشم را بوسیله یک مداد یا برس نازک، بر روی چشم بکشید، و سپس در بالای خط چشم و در راستای آن، یک سایه پودری متناسب بکشید. جو دیویس، مدیر هنری لوازم آرایش Trucco می گوید: برای اینکه خط چشم را صاف تر کنید، ابتدا برس سایه خود را با قطره چشمی مرطوب کنید.

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.