لازانیا با ماکارونی آشیانه ای به شکل پیتزا

0 14,915

مجله اینترنتی دلخوشی: در این مطلب قصد داریم طرز تهیه یک لازانیا به شکلی متفاوت را به شما آموزش دهیم. شما می توانید بدون داشتن فر این لازانیا را درست کنید. می توانید یک لازانیای خوشمزه به شکل پیتزا روی گاز درست کنید و از طعم آن لذت ببرید. برای درست کردن این لازانیا قصد نداریم تا از ورقه های لازانیا استفاده کنیم . در عوض می خواهیم از ماکارونی آشیانه ای برای درست کردن یک لازانیای ساده، سریع و فوری استفاده کنیم. می توانید برای کودکان و تشویق آنها به خوردن غذا، این لازانیا به شکل پیتزا را در قابلمه یا ماهیتابه خیلی کوچک درست کنید. قطعا بچه ها از این غذا استقبال خواهند کرد.

با سرآشپز دلخوشی همراه باشید.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

با تشکر از شما خواننده عزیز. بیایید با کلیک کردن بر روی لینک های آشپزی به جای تصویر برداری از دستورات آشپزی و انتشار تصاویر دستورات آشپزی، از سرآشپز دلخوشی حمایت کنید


همجنین می توانید انواع دیگر لازانیا را در لینک های

طرز تهیه لازانیا سریع

طرز تهیه لازانیا رولی

مشاهده کنید.


نفرات سرو: ۳ نفر

زمان پخت: ۶۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه لازانیا به شکل پیتزا:

 • ماکارونی آشیانه ای ۶ عدد
 • قارچ ۴۰۰ گرم
 • فلفل دلمه ای سبز ۱ عدد بزرگ
 • نخود فرنگی نصف پیمانه
 • پیاز سرخ شده ۳ قاشق غذاخوری
 • گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
 • پنیر پیتزا ۱۸۰ گرم
 • روغن برای سرخ کردن
 • رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
 • ژامبون ۲ ورقه (در صورت دلخواه می تواند حذف شود)
 • پنیر گودا برای تزیین ۲ ورقه
 • زیتون و گوجه گیلاسی برای تزئین از هر کدام ۴ الی ۵ عدد
 • نمک، فلفل، زردچوبه، آویشن به میزان لازم

طرز تهیه لازانیا به شکل پیتزا:

– ابتدا فلفل دلمه و پیازها را به صورت نگینی خرد کنید و هر کدام را به صورت جداگانه با کمی روغن خوب تفت دهید. سپس قارچ ها را بشویید و آنها را به صورت ورقه ای خرد کنید و با کمی روغن و با حرارت زیاد تفت دهید تا آبش کشیده شود. حال داخل یک ماهیتابه مقدار خیلی کم روغن بریزید و گوشت چرخ کرده را کمی تفت دهید. سپس ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را در گوشه همان ماهیتابه خوب تفت دهید تا خوشرنگ شود و سپس با گوشت چرخ کرده خوب مخلوط کنید. حال قارچ، پیاز، فلفل دلمه،نخود فرنگی، ژامبون خرد شده و ادویه جات را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. فراموش نکنید که چند عدد ورقه قارچ سرخ شده را برای تزئین روی لازانیا کنار بگذارید. مواد داخل لازانیا آماده شد حال می رویم به سراغ آماده کردن خود لازانیا.

– برای تزیین لازانیا، چند عدد گوجه گیلاسی و زیتون را به صورت حلقه ای برش دهید. حال ورقه پنیر گودا را به کمک یک قالب گرد کوچک به صورت دایره های کوچک قالب بزنید. برای قالب زدن پنیر گودا می توانید از درب بطری هم استفاده کنید. چند ورقه قارچ تفت داده شده نیز کنار بگذارید تا برای تزیین روی لازانیا از آنها استفاده خواهیم کرد.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– در اینجا ما از یک قابلمه تفلون بزرگ استفاده کردیم تا لازانیای بزرگ تری داشته باشیم بنابراین از ۶ الی ۷ عدد ماکارونی آشیانه ای استفاده می کنیم.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– داخل قابلمه آب بریزید و بگذارید تا کاملا جوش بیاید. وقتی آب جوش آمد حال ماکارونی آشیانه ای ها را داخل آن بیاندازید و اجازه دهید مانند ماکارونی کاملا نرم شوند. سپس ماکارونی آشیانه ای را آبکش کنید.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– حال قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید و حرارت آن را متوسط کنید و مقداری روغن کف آن بریزید وسپس ماکارونی آشیانه ای ها را که آبکش کرده اید کف قابلمه خوب پهن کنید به طوری که قطر آن بیشتر از ۱ سانتی متر نشود.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– سپس مواد داخل لازانیا را که قبلا آماده کرده بودید روی ماکارونی آشیانه ای خوب پهن کنید.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– حال یک لایه پنیر پیتزا روی مواد لازانیا بریزید. سعی کنید همانند تصویر، گوشه های خارجی لازانیا را پنیرپیتزا نریزید، چون وقتی پنیر پیتزا آب می شود خودش گوشه های لازانیا را هم پوشش می دهد. اما اگر گوشه های لازانیا را پنیر پیتزا بریزید، باعث می شود تا پنیر پیتزا موقع آب شدن کف قابلمه بریزد و بسوزد.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– حال همانند تصویر گوجه گیلاسی، زیتون، پنیر گودا و قارچ ها را روی لازانیا با فاصله بچینید.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– حال درب قابلمه به مدت ۲ الی ۳ دقیقه بگذارید تا فقط پنیر آن آب شود.به محض اینکه دیدید پنیرپیتزا آب شده است درب آن را بردارید چون پختن بیش از حد آن باعث می شود که پنیر بپزد.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– پس از اینکه درب قابلمه را برداشتید زیر حرارت را کمی بیشتر کنید . حال اجازه دهید تا زیر لازانیا خوب برشته شود. وقتی کف لازانیا خوب برشته شود، با تکان دادن قابلمه لازانیا به راحتی در قابلمه جابه جا می شود و راحت حرکت می کند. بسته به میزان شعله گاز، مدت زمان ۵ الی ۱۰ دقیقه کافی است. اگر ماکارونی ها بیش از اندازه سرخ شوند، خیلی سفت می شوند و خوردن آن شاید کمی سخت شود. در حدی ماکارونی ها را سرخ کنید تا برشته و ترد شود.

– حال زیر شعله گاز را خاموش کنید. قابلمه را خم کنید و براحتی لازانیا را داخل دیس سرو، سر دهید.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– در این مرحله لازانیا آماده است و می توانید آن را نوش جان کنید. اما در صورتی که در منزل ماکروفر دارید، اجازه دهید تا کمی رنگ و روی لازانیا را خوشرنگ تر کنیم.

– دیس لازانیا را داخل ماکروفر قرار دهید و چند دقیقه روی آن را گریل کنید تا کمی پنیر رویش برشته و طلایی شود.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

– حال لازانیا ماکارونی آشیانه ای به شکل پیتزا آماده است. لازانیا را با سس کچاپ میل کنید.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

نکات مهم و کلیدی برای تهیه لازانیا به شکل پیتزا:

۱- اگر دوست ندارید می توانید ژامبون را حذف کنید یا اینکه به جای ژامبون های آماده از ژامبون خانگی استفاده کنید.

۲- برای تزئین روی لازانیا اگر پنیر گودا، زیتون و گوجه گیلاسی نداشتید هیچ ایرادی ندارد، از نظر طعم لازانیا هیچ تفاوتی نخواهد داشت، فقط شکل و رنگ ظاهری آن کمی متفاوت خواهد بود. می توانید به جای آنها از مواد دلخواه خود مثل قارچ و فلفل دلمه استفاده کنید. پس سخت نگیرید.

۳- در مواد لازم، ما تعداد ۶ عدد ماکارونی آشیانه ای نیاز داشتیم. اما تعداد ماکارونی آشیانه ای کاملا بستگی به قطر قابلمه یا ماهیتابه ای که استفاده می کنید دارد. ما از یک قابلمه با قطر نسبتا بزرگ استفاده کرده ایم و از ۷ عدد ماکارونی آشیانه ای استفاده کردیم تا کاملا کف قابلمه را پوشش دهد. اگر قابلمه شما کوچک باشد و ماکارونی آشیانه ای زیاد استفاده کنید آنوقت قطر خمیر زیر لازانیا زیاد خواهد شد و لازانیای شما کیفیت مطلوبی نخواهد داشت. قطر ماکارونی آشیانه ای که کف ظرف پهن می کنید باید حداکثر ۱ سانتی متر باشد تا خوب برشته شود.

۴- مواد لازانیا نباید به هیچ عنوان روغنی باشد. سعی کنید در طی سرخ کردن مواد لازم لازانیا، از کمترین میزان روغن استفاده کنید تا درنهایت وقتی مواد لازانیا آماده می شود روغنی نباشد و کاملا خشک باشد.

۵- وقتی مواد لازم داخل لازانیا را آماده کردید پس از اینکه ادویه جات را اضافه کردید، آن را بچشید تا اگر میزان نمک، فلفل یا آویشن آن کم بود مجددا کمی اضافه کنید. همیشه سعی کنید ادویه جات خصوصا نمک را مرحله به مرحله به غذا اضافه کنید تا مواد شما شور نشود.

۶- وقتی دارید ماکارونی آشیانه ای را به کف قابلمه اضافه می کنید باید حتما همزمان زیر شعله گاز روشن باشد و روغن آن داغ باشد وگرنه ممکن است ماکارونی به کف ظرف بچسبد و برگرداندن لازانیا برایتان سخت شود. برای اینکه در نهایت لازانیا را به راحتی از قابلمه به ظرف سرو، سر دهید، این نکته را حتما فراموش نکنید.

۷- اگر احساس کردید لازانیا به راحتی از ظرف جدا نمی شود که البته احتمالش کم هست، از یک کفگیر پلاستیکی کمک بگیرید و دورتا دور لازانیا را از قابلمه جدا کنید سپس وقتی مطمئن شدید که لازانیا کاملا از قابلمه جدا شده است، قابلمه را خم کنید و لازانیا را داخل ظرف سرو، به راحتی سر دهید.

لازانیا،پیتزا،ماکارونی آشیانه

منبع: سرآشپز دلخوشی (آشپزی اختصاصی مجله اینترنتی دلخوشی)

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.