آموزش اصول یک اسباب کشی راحت و بی دردسر!

0 7,150

مجله اینترنتی دلخوشی: یک جای جدید پیدا کردید! قصد اسباب کشی دارید؟ تا زمانیکه فکر کردن به اینکه چقدر خرت و پرت دارید را شروع نکرده اید، فوق العاده و هیجان انگیز است. اما اگر از افراد باتجربه در این زمینه، پرس و جو کنید، خواهید فهمید که اثاث کشی یک فرایند سخت و پرزحمت است. ما در اینجا نکات جالبی را ارائه خواهیم کرد که با رعایت آنها در مراحل اسباب کشی، زندگی شما بسیار آسانتر خواهد شد.

۱- یک کیسه حاوی وسایل ضروری مورد نیاز یک شب را بسته بندی کنید.

 

اثاث کشی، باربری

احتمالا پس از اسباب کشی و منتقل کردن اسباب هایتان به منزل جدید، آنقدر خسته خواهید شد که نتوانید بلافاصله تمام وسایل را از بسته بندی خود خارج کنید. شما نیاز خواهید داشت که به آسانی به وسایل ضروری خود دسترسی داشته باشید، که شامل لباسهایی که می خواهید برای رفتن به سر کار عوض کنید است، همچنین به وسایل آرایش و وسایل بهداشتی مثل صابون، شامپو، مسواک و خمیردندان نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین روش خوبی است که یک لپ تاپ را که احتمال دزدیده شدن آن در طی جابه جایی وجود دارد، با خود بردارید.

۲- وسایل ضروری را در یک صندوق بیرنگ قرار دهید.

 

اثاث کشی، باربری

این وسایل شامل  چیزهایی مانند  یک برش دهندۀ جعبه، دستمال توالت، کیسه های زباله، ظروف غذا خوری، وسایل آشپزی خاص، شارژر تلفن، شارژر موبایل، ابزار، و غیره می شود. جعبه ای با رنگ روشن به شما اجازه می دهد که بتوانید داخلش را ببینید؛ همچنین از تعداد زیادی جعبۀ مقوایی قابل تشخیص خواهد بود.

۳- بسته بندی برخی شکستنی ها در لابه لای لباس ها

 

اثاث کشی، باربری

وسایل شکستنی (مثل ظروف، بلور و غیره) را در لباس ها قرار دهید تا در مصرف رول پفکی (رول حباب دار)، صرفه جویی کرده باشید. یک تیر و دو نشان: بسته بندی لباس ها و لوازم آشپزخانه را همزمان انجام می دهید.

۴- جعبه ها را برچسب گذاری کنید.

 

اثاث کشی، باربری

جعبه ها را برچسب گذاری کنید که مشخص شود در هر جعبه چیست و در چه اتاقی باید قرار بگیرد. با این کار وقتی وارد خانه جدید می شوید و در اتاق را می گشایید، فرایند باز کردن جعبه ها، بیشتر قابل مدیریت خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که به جای روی جعبه ها، طرفین آنها را برچسب گذاری کنید، بدین ترتیب حتی اگر روی هم انباشته شده باشند می توانید تشخیص دهید که چه چیزی درون آنها قرار گرفته است.

۵- خانه جدید را قبل از ورود به آن تمیز کنید.

 

اثاث کشی، باربری

اگر می توانید قبل از حرکت، در خانه جدید خود حضور یافته و حمام و آشپزخانه را از قبل تمیز کنید. یک پردۀ دوش جدید نصب کنید و حوله حمام جدید و کاغذ توالت قرار دهید. شما پس از یک روز طولانی به یک دوش آب گرم نیاز پیدا خواهید کرد.

۶- محافظت از لوازم آرایش پودری

 

اثاث کشی، باربری

یک پد یا گلولۀ پنبه ای اضافی در لوازم آرایش پودری خود بگذارید تا آنها را از شکسته شدن محافظت کنید. این کار لوازم آرایش شما را از شکستن و نشت کردن همه چیزها در حین حرکت محافظت می کند. به طور کلی این یک نکته خوب برای مسافرت هم می باشد.

۷- بشقاب ها را بصورت عمودی بسته بندی کنید.

 

اثاث کشی، باربری

بشقاب ها را بصورت عمودی بسته بندی کنید. در این حالت احتمال کمتری وجود دارد که بشکنند.

۸- کشوهای دراور را با محکم چسباندن آنها ثابت نگه دارید.

 

اثاث کشی، باربری

دراور کشویی، مثل جعبه های در حال حرکت عمل می کنند- این کشوها از اینکه مجبور شوید وسایل داخلش را از بسته بندی خارج کرده و باز کنید، جلوگیری می کند. همچنین این کار باعث می شود که حرکت دادن دراور، قابل کنترل تر شود.

۹- یک رول بسته بندی کشی بخرید.

 

اثاث کشی، باربری

این بسته بندی ها مثل چسب اما در مقیاس بالاتر عمل می کنند. با آنها می توانید اشیا را دسته بندی کنید، و آنها مبلمان شما را از خراشیدن و خش برداشتن حفظ می کنند.

۱۰- از کیسه های نایلونی مثل زیپ لاک برای نگهداری خرده ریزها استفاده کنید.

 

اثاث کشی، باربری

زیپ لاک ها و کیسه های نایلونی را برای نگهداری هر چیزی که مجبورید جدا کنید، مانند میله پرده یا پیچ های تلویزیون های صفحه تخت ، استفاده کنید. زیپ لاک ها را برای یکجا قرار دادن، با نوار به پشت وسایل مربوط به آنها ببندید.

همچنین: این روش را با کابل برای لوازم الکترونیکی خود بکار ببندید.

۱۱- بسته بندی کتاب ها با جعبه های نوشابه و میوه

 

اثاث کشی، باربری

جعبه های نوشابه بهترین گزینه برای کتاب ها هستند زیرا دسته هایی در دو طرف خود دارند. بنابراین سری به سوپرمارکت محله خود بزنید.

۱۲- از نحوه اتصال لوازم الکتریکی عکس بگیرید.

 

اثاث کشی، باربری

عکسی از وسایل الکترونیکی خود بگیرید که مشخص کند که چگونه به هم متصل شده اند و بدین ترتیب می توانید به یاد بیاورید که سیم ها به کجاها وصل می شوند.

۱۳- از چمدان ها به جای جعبه ها استفاده کنید.

 

اثاث کشی، باربری

با قرار دادن وسایل در سبدها، صندوق های جمع آوری لباس های شسته شده و چمدانها، استفاده از جعبه ها را کاهش دهید. آنها را با وسایل پر کنید. چمدان های چرخ دار را برای چیزهای سنگین مثل کتابها بکار ببرید.

۱۴- سریع ترین راه برای بسته بندی وسایل یک کمد

 

اثاث کشی، باربری

لباس ها را از چوب رختی هایشان خارج نکنید. این کار نه تنها جمع کردن آنها بلکه چیدن مجدد آنها در منزل جدید را نیز سخت تر خواهد کرد و زمان زیادی برای این کار باید صرف کنید. تمام لباس ها را در حالی که هنوز در چوب رختی آویزان هستند، داخل یک کیسه پلاستیکی، به صورت یکجا جمع کنید. این روش همچنین به منظور سریع تر باز کردن لباس ها از بسته بندی، لباس های شما را در چوب رختی های خود نگهداری می کند.

۱۵- لباس های خارج از فصل خود را بسته بندی کنید.

 

اثاث کشی، باربری

نه تنها فضای کمتری اشغال می کنند بلکه می توانند در خانه جدید مستقیما به انباری منتقل شوند.

۱۶- لوازمی که دیگر نیاز ندارید را هدیه بدهید.

 

اثاث کشی، باربری

به همراه غذا و نوشیدنی، اولین تخته نرد یا هر چیزی که برای فروش یا هدیه دادن در نظر دارید را به دوستانی که در اثاث کشی به شما کمک می کنند، بدهید. وقتی واقعا دیگر به آنها نیازی ندارید پس چرا باید آنها را باز هم باخود حمل کنید و برای این کار هزینه پرداخت کنید.

۱۷- برای اسباب کشی از دوستانتان کمک بگیرید.

اثاث کشی، باربری

 

قبل از اینکه دوستانتان برای کمک کردن به اثاث کشی شما حضور پیدا کنند از بسته بندی شدن همه چیز مطمئن شوید.

آن فرد وحشتناکی نباشید که اشخاصی را که برای کمک آمده اند برای بسته بندی وسایل منتظر می گذارد.

نکته دیگر: اگر دوستان زیادی دارید آنها را در شیفت های مجزا گروه بندی کنید- یک دسته شما را در اثاث کشی صبح کمک کنند، و گروه دیگر وقتی که به خانه جدید می رسید شما را کمک کنند.

۱۸- از سیستم کدگذاری رنگ طلب کمک کنید.

 

اثاث کشی، باربری

برای هر اتاق یک کد رنگ انتخاب کنید و جعبه های مربوط به آن اتاق را با رنگ مطابق آن برچسب گذاری کنید. درب هر اتاق را با نوار یا برچسب مطابق آن به گونه ای برچسب بزنید که کسانی که کار جابه جایی را انجام  می دهند بدانند که جعبه ها را کجا قرار دهند.

۱۹- شماره گذاری جعبه ها ضرری ندارد.

 

اثاث کشی، باربری

یک لیست مربوطه از آنچه درهر جعبه قرار دارد و تعداد آنها تهیه کنید. این کار باعث می شود که مطمئن شوید که هیچ جعبه ای را فراموش نکرده اید، یا خدای نکرده کسی آن را سرقت نکرده است. و اگر چیز گرانبهایی در آن است، شما آن را با نوشتن بر روی جعبه به تمام دنیا خبررسانی نکرده اید.

۲۰- برای جابه جایی شکستنی های باارزش، از باربری کمک بگیرید.

 

اثاث کشی، باربری

اگر مقدار زیادی اشیای شکستنی باارزش دارید، جا به جا کنندگانی را به غیر از دوستان برای جا به جایی استخدام کنید و خودتان هزینه جابه جایی را پرداخت کنید. بسیاری از جابه جا کنندگانی که می آیند، بیمه دارند، بدین معنی که اگر چیزی را بشکنند خسارت آن را جبران می کنند. هرچند ممکن است بخواهید جوانب مثبت و منفی این مساله را سبک سنگین کنید- آنها مسوولیت تلویزیونی را که به درستی در جعبه اصلی خود قرار نگرفته قبول نخواهند کرد و برای بسته بندی درست آن بالای ۱۵۰ دلار خرج روی دستتان خواهند گذاشت. همچنین به یا داشته باشید که کارگران را از هفتۀ قبل رزرو کنید زیرا شما تنها کسی نیستید که در آخرین روز ماه قصد اثاث کشی دارد.

۲۱- قوانین باربری را به هنگام بستن قرارداد با آنها حتما مطالعه کنید.

 

اثاث کشی، باربری

اگر جابه جا کنندگان را استخدام می کنید، مطمئن شوید که اگر قوانین عجیبی دارند، قرارداد آنها را مطالعه کرده و فهمیده اید. به عنوان مثال برخی جابه جا کنندگان فقط وسایل درون جعبه ها را جابه جا می کنند نه وسایل درون کیسه های زباله را. که به این معنی است که شما باید مبلغ مشخصی را بابت جعبه های غیرضروری به آنها پرداخت کنید.

۲۲- قبل از اسباب کشی به خانه جدید، از آن عکس بگیرید.

 

اثاث کشی، باربری

اگر خانه ای را اجاره می کنید، قبل از جابه جا شدن، عکس هایی از خانۀ قدیمی تمیز شده و خانۀ جدید قبل از رفتن به آن تهیه کنید. این کار برای اینکه امیدوار شوید که بیعانه (پول پیش) خود را پس می گیرید، ضروری است. این کار شما را از دردسرهای بزرگ با صاحبخانۀ سخت گیر که ممکن است هزینه های غیرضروری را بابت تمیز کردن و تعمیرات خانه به شما تحمیل کند، محافظت خواهد کرد.

۲۳- جای سوراخ ها را در منزل قبلی بپوشانید.

 

اثاث کشی، باربری

جای سوراخ های میخ  در منزل قبلی را می توانید با صابون پر کنید.

۲۴- اسباب کشی بین شهری با کامیون

 

اثاث کشی، باربری

اگر جابه جایی بین شهری دارید و سریعا به وسایل خود نیاز ندارید، مسافرت با کامیون را در نظر بگیرید. این یک مسافرت کم خرج برای اشیای بزرگ است. فقط به یاد داشته باشید که وسایل خود را واقعا خوب بسته بندی کنید- جعبه های شما در طول مسیر کمی ضربه خواهند خورد.

۲۵- آدرس خود را حداقل ۲ هفته قبل از جابه جایی تغییر دهید.

 

اثاث کشی، باربری

این کار ممکن است برای چیزهای مهمی مثل آب و برق و تلگراف غیرعقلانی به نظر برسد، اما چیزهای کوچک را فراموش نکنید. شما همچنین از کارت های اعتباری، بانک، اشتراک مجله و پست استفاده می کنید که باید نگران آنها نیز باشید.

۲۶- فروختن وسایل باارزشی که دیگر به آنها نیازی ندارید.

 

اثاث کشی، باربری

اگر وسایلی دارید که می خواهید از شر آنها خلاص شوید ولی باارزش تر از آن هستند که آنها را ببخشید، حداقل ۶ هفته قبل از جابه جایی، شروع به فروختن آنها کنید. این راه خوبی است برای اینکه احساس کنید که در حال وقت گذرانی نیستید و احتمالا قادر خواهید بود که پول کافی برای تامین هزینه های اثاث کشی را بدست آورید.

۲۷- وسایل بلااستفاده را به خیریه ببخشید.

 

اثاث کشی، باربری

با یک سازمان خیریه قرار ملاقات بگذارید تا حداقل یک یا دو هفته قبل از جابه جایی بیایند و وسایلی را که نیاز به آنها ندارید با خود ببرند. این کار شما را از این دردسر که خودتان آنها را به آنجا ببرید رها می کند.

۲۸- آخرین خریدها را از سوپرمارکت دو هفته قبل از جابه جایی انجام دهید.

 

اثاث کشی، باربری

هرچه مواد غذایی بیشتری را قبل از اثاث کشی به مصرف رسانده و تمام کنید، مجبورید مواد کمتری را دور بریزید.

۲۹- یک پرستار برای کودکان و حیوانات خانگی استخدام کنید.

 

اثاث کشی، باربری

آخرین چیزی که نیاز است نگران آن باشید، گم کردن بچه ها و حیوانات خانگی خود در این روز پراسترس است.

۳۰- فریزر را یک روز قبل یخ زدایی کنید.

 

اثاث کشی، باربری

یخ زدایی فریزر خود را حداقل یک روز قبل از جابه جایی به یاد داشته باشید و همۀ مایعات را از درون آنها پاک کنید. در غیر این صورت هنگامی که به خانه جدید می روید، غذاهای مرطوب و بدبو خواهید داشت.

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.