درمان منافذ باز پوست صورت

0 402

مجله اینترنتی دلخوشی: منافذ پوستی محل خارج شدن چربی های زیر پوست هستند که به وسیله غدد ترشح می شوند. زمانی که این چربی ها از طریق این منافذ به سطح پوست می رسند، موجب مرطوب شدن پوست می شوند و همچنین آلودگی های روی سطح پوست را در خود حل می کنند. بنابراین وجود این منافذ برای پوست مفید است. اما مشکل منافذ پوستی زمانی است که این منافذ زیاد باز می شوند و از نظر زیبایی ظاهر بدی به پوست صورت می دهند. یکی از دلایل ایجاد این منافذ پوستی باز، می تواند استفاده زیاد از لوازم آرایش روی پوست مانند کرم پودرها و پنکیک باشد. همچنین عوامل ارثی و تغییرات هورمونی نیز در این جریان دخالت دارد. در اینجا روش هایی را ارائه می دهیم که تا حد زیادی باعث بهبود این منافذ پوستی می شوند.

منافذ پوست، کرم لایه بردار

روش های از بین بردن منافذ باز پوست صورت

۱- لیمو ترش:  توصیه می کنیم فقط از لیمو ترش تازه استفاده کنید. ابتدا آب لیموترش تازه را روی تکه ای پنبه بریزید و سپس آن را روی منافذ باز صورت خود بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه با صابون گلیسیرینه بشویید. این کار را دو بار در هفته به مدت ۲ ماه انجام دهید.

۲- گلاب و نارنج: این ترکیب برگفته از روشهای قدیمی است که تاثیر آن بر منافذ پوست، فوق العاده است. برای این روش ابتدا ۲ قاشق غذاخوری آب نارنج را با ۱ قاشق غذاخوری گلاب ترکیب کنید و با پنبه به صورت خود بزنید و پس از ۱۵ دقیقه بشویید.

۳- بخوردادن پوست صورت: ظرفی را بردارید و درون آن آب بریزید و بگذارید تا به جوش بیاید. زمانی که یک دقیقه باقی مانده تا آب درون ظرف کاملا به جوش بیاید، چند برگ نعنا داخل آن بیاندازید. حال بالای ظرف خم شوید و حوله ای روی سرخود بیاندازید و به مدت ۵ دقیقه بگذارید تا بخار آب به صورتتان بخورد و سطح آن را از چربی ها پاکسازی نماید.

۴- استفاده از محلول های تونر: این محلول ها چند نوع هستند. برخی از آنها ملایم هستند و الکل آنها پایین است و دارای گلیسیرین و نرم کننده هستند. برخی دیگر از تونرها، تونیک های پوستی هستند که می توان به آب لیموترش و پرتقال اشاره کرد. تونرها در بستن منافذ باز پوستی تاثیر زیادی دارند.

۵- ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو ترش: برای تهیه این ماسک، یک عدد سفیده تخم مرغ را با ۱ قاشق غذاخوری آب لیموترش تازه مخلوط کنید و آن را به صورت خود بمالید و پس از ۱۵ دقیقه بشویید. تاثیر شگفت آور آن را خواهید دید.

۶- یخ: مالیدن یخ بر روی پوست موجب تخلیه چربی های زیرپوستی و کوچتر شدن منافذ پوست می شود و این روش باعث شادابی پوست صورت نیز می شود.

۷- جوانه گندم: ماسک جوانه گندم موجب شفافیت پوست شده و منافذ پوست را کوچتر می کند و شادابی و نشاط را به صورت شما برمی گرداند. یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم خشک شده را با مقداری شیر به طوری که صورت خمیری شکل دربیاید، مخلوط کنید و آن را روی صورت خود بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه روی پوستتان به آرامی ماساژ دهید و سپس بشویید.

۸- جوش شیرین: جوش شیرین خاصیت لایه برداری پوست را دارد و PH قلیایی پوست را تنظیم می کند. صورت خود را با صابون بشویید سپس ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و به صورت خود بمالید و بگذارید ۳ دقیقه روی پوستتان بماند و صورت خود را به صورت دورانی ماساژ دهید و سپس با آب و صابون بشویید.

گردآوری شده از:

وب سایت دکتر مالکی

وب سایت حکیم تهرانی

کوکا

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.