بهترین روش ها و ترفندها برای تمیز کردن مبلمان

0 4,378

مجله اینترنتی دلخوشی: برای اینکه همیشه مبل هایی زیبا و تمیز داشته باشید باید به خوبی از آن ها نگهداری کنید. در زمان قبل تر استفاده از روکش مبل رایج تر بود و معمولا زمانی که مهمان می آمد روکش ها را برمیداشتند ولی امروزه استفاده از آن کمتر شده است و نیاز به شستشوی مبل ها نیز بیشتر شده است. حال اینکه با چه روش هایی مبل هایتان را تمیز کنید که آسیبی به آن ها وارد نشود بسیار مهم است. ما به شما ترفند هایی را پیشنهاد می دهیم که به وسیله آن ها بتوانید به آسانی مبل های خود را تمیز و به روز اول خود بازگردانید.

لکه جوهر، شستن مبل

ترفند های شستشو و لکه گیری مبل ها

۱- لکه های سطوح چوبی : برای تمیز کردن و شفاف کردن سطوح چوبی مبل، کافی است مقداری گلیسیرین روی آن بمالید سپس با پارچه ای مناسب آن را تمیز کنید.

۲- لکه جوهر : برای از بین بردن لکه جوهر روی مبلمان ابتدا قسمت لکه شده را خیس کنید سپس روی آن نمک بریزید و با پنبه تمیز کنید. روش دیگر برای اینگونه لکه ها این است که مقداری از محلول آمونیاک و گلیسیرین را روی لکه بمالید سپس با آب و پودر شستشو دهنده تمیز کنید.

۳- لکه چربی : برای از بین بردن لکه های چربی مبل مقداری محلول الکل و نمک را روی لکه بمالید. اگر پارچه مبل شما از جنس ابریشم است کافی است یه کاغذ روی لکه بگذارید و روی آن را با فشار اتوی داغ بکشید تا لکه محو شود.

۴- لکه زردی : برای از بین بردن لکه های زرد روی مبل هایتان می توانید یک حبه قند را روی لکه بمالید و این کار را تا جایی ادامه دهید که لکه محو شود.

۵- لکه های سطوح چرمی : برای تمیز کردن سطوح چرمی ابتدا باید اطمینان پیدا کنید که این سطوح دارای محافظ هستند یا خیر. اگر دارای محافظ بودند می توانید با محلول آب و صابون آن ها را تمیز کرده و بلافاصله با دستمال خشک کنید ولی اگر دارای محافظ نبودند تنها می توانید با دستمالی که کمی نمدار کرده اید گرد و غبار روی آن را پاک کنید.

۶- شامپو فرش : مقداری شامپو فرش را با آب ولرم ترکیب کنید و با ابر یا اسفنج نرم روی مبل هایتان بکشید و با ابر یا اسفنج خیس دیگری کف حاصل شده را تمیز کنید.

۷- بخارشوی : می توانید با استفاده از بخارشوی مبل هایتان را ضدعفونی و تمیز کنید.

 

نکات مهم در شستن مبلمان:

  • در صورت دستمال کشی قسمت های چوبی مبلمان با دستمال های مرطوب ، بلافاصله با دستمال دیگری آن ها را خشک نمایید زیرا در غیر این صورت باعث پوسته پوسته شدن آن قسمت ها می شود.
  • از اسفنج های نرم و مواد شوینده ملایم برای شستشوی مبل هایتان استفاده کنید تا آسیبی به آن ها وارد نشود.
  • اگر چیزی روی مبل هایتان ریخت و لکه ایجاد کرد سریعا آن را تمیز کنید زیرا لکه های تازه به خوبی و آسانی پاک می شوند.

گردآوری شده از: خراسان نیوز ، پزشک آشنا ، سلامت ایران

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.