روش های اصولی تمیز کردن مایکروفر

0 337

مجله اینترنتی دلخوشی: مایکروفر از جمله وسایلی است که درطبخ و گرم کردن غذاها استفاده زیادی از آن می شود بنابراین هر از گاهی باید آن را کاملا تمیز کرد تا بوی نامطبوع و چربی حاصل از طبخ غذاها از آن پاک شود. برای این کار روش هایی را به شما پیشنهاد می کنیم که به راحتی و اصولی بتوانید مایکروفر خود را برق بیندازید.

مایکروفر، تمیز کردن مایکروویو

با این روش ها مایکروفر خود را برق بیاندازید:

۱) تمیز کردن مایکروفر با سرکه:

نصف پیمانه سرکه را به مدت ۵ دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید و اجازه دهید تا بجوشد. پس از اتمام این زمان می توانید با اسفنج یا دستمالی نرم داخل آن را تمیز کنید. بخار سرکه باعث تبخیر شدن چربی ها می شود. از آب لیمو نیز می توان به همین روش استفاده کرد.

۲) تمیز کردن مایکروفر با لیمو ترش :

نصف یک لیمو ترش را در یک ظرف آب بگذارید و سپس درون مایکروفر قرار دهید و اجازه دهید تا به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد. پس از اتمام این مدت، با دستمال نرمی درون مایکروفر را تمیز کنید.

۳) تمیز کردن مایکروفر با جوش شیرین :

یک پیمانه جوش شیرین را با دو پیمانه آب در ظرف مخصوص مایکروفر حل نمایید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه درون مایکروفر بجوشد. پس از اتمام این زمان ظرف را با دستگیره بیرون بیاورید و داخل مایکروفر را با دستمال نرمی تمیز کنید و با دستمال دیگری نیز خشک نمایید. این روش بوی نامطبوع غذاها را نیز از داخل مایکروفر از بین می برد.

۴) تمیز کردن مایکروفر با الکل :

یک دستمال میکروفایبر را به مقداری الکل آغشته کنید و سپس داخل مایکروفر را تمیز نمایید. الکل برای از بین بردن چربی ها، تمیزکننده بسیار خوبی است. همچنین می توانید به همین روش از آب لیمو ترش نیز استفاده کنید.

نکات مهم به هنگام تمیز کردن مایکروفر :

۱- بگذارید دستگاه مایکروفر مقداری خنک شود سپس به تمیز کردن آن بپردازید.

۲- برای تمیز کردن قسمت های داخلی و بیرونی مایکروفر از دستمال های نرم استفاده کنید تا دستگاه را خط و خش نیندازد.

گردآوری شده از: جام نیوز، سیمرغ، همشهری آنلاین

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.