نحوه نگهداری شیرینی های نوروزی

0 1,102

مجله اینترنتی دلخوشی: شیرینی ها انواع مختلفی دارند که به طور کلی  به دو دسته شیرینی تر و شیرینی خشک تقسیم شده اند. از شیرینی های تر می توان  به رولت، نان خامه ای، شیرینی لطیفه  و از شیرینی های خشک به شیرینی دانمارکی ، شیرینی زبان، شیرینی نارگیلی، شیرینی کشمشی و … اشاره کرد. مدت ماندگاری شیرینی خشک بیشتر از شیرینی های تر است زیرا در شیرینی های تر، خامه و تخم مرغ استفاده شده است و مرطوب هستند. اگر شیرینی تر بیشتر از ۱ الی ۲ ساعت بیرون از یخچال بماند باید دور ریخته شود و مسمومیت ناشی از خوردن شیرینی تر فاسد شده، برای اقشار آسیب پذیر همچون سالمندان، زنان باردار و کودکان خطرناک است. زمان ماندگاری شیرینی تر در یخچال ۲۴ – ۴۸  ساعت است ولی شیرینی خشک را میتوان برای ۱ – ۲ هفته در بیرون از یخچال که تا حدودی خنک است و در معرض مستقیم نور آفتاب نیست نیز نگهداری کرد.

ماندگاری شیرینی، شیرینی نوروزی

نکاتی برای نگهداری شیرینی :

– شیرینی های خشک را در ظرفی در بسته نگهداری کنید و برای اینکه خورد نشوند و بهم نخورند می توانید آن ها را به صورت طبقه ای چیده و بین هر طبقه کاغذ روغنی بگذارید.

– برای تازه نگه داشتن بیسکویت یا شیرینی های ترد می توانید آن ها را در ظرف های غیر پلاستیکی قرار داده و درون آن ظرف چند حبه قند بیندازید، روی ظرف را سلفون کشیده، سپس در ظرف را محکم ببندید.

– برای تازه نگهداشتن کیک های خامه ای می توانید آن ها را در فریزر بگذارید یا اینکه کیک ها را در جعبه خود بگذارید و سپس جعبه را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و در آن را محکم گره بزنید و در یخچال نگهداری کنید.

– برای تازه نگهداشتن کیک های معمولی می توانید مقداری نان را مرطوب کنید و روی کیک بگذارید و در صورت میوه ای بودن کیک، چند تکه سیب درون جعبه قرار دهید سپس در جعبه را بگذارید و درون یخچال نگهداری کنید.

– برای اینکه شیرینی ها را ترد و تازه نگه دارید می توانید چند عدد برنج درون جعبه آن ها بریزید.

گردآوری شده از: همشهری آنلاین، سلامتیران  

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.