برای رسیدن به آرامش، از این کارها اجتناب کنید

0 242

مجله اینترنتی دلخوشی: برای داشتن یک زندگی سالم، باید رفتار و شیوه های اشتباه زندگی خود را اصلاح کنیم و آرامش بیشتری را در زندگی خود و اطرافیانمان برقرار کنیم. کارهایی که ناراحتمان می کند را دور بریزیم و خاطرات و اتفاق های ناراحت کننده در گذشته را به فراموشی بسپاریم. سعی کنیم شاد زندگی کنیم و نعمت های خداوند را شکرگذار باشیم. از انجام یک سری کارها اجتناب کنید تا آرامش را به زندگی خود برگردانید.

درمان افسردگی، استرس

برای حفظ یک زندگی سالم و شاد، از این کارها اجتناب کنید

۱) اعتماد به نفس پایین : زمانی که ذهنتان درگیر اعتماد به نفس پایینتان باشد هیچ کاری را به درستی نمی توانید انجام دهید و زمانی که کاری به شما محول میگردد تردید دارید که از عهده آن بر می آیید یا نه! اگر اینگونه ادامه دهید در هیچ کاری موفق نمی شوید، حتی در مسایل شخصی نیز دچار سردرگمی هایی خواهید شد.

۲) مدام به فکر دیگران بودن و خود را فراموش کردن : افرادی هستند که بیشتر از اینکه به فکر خود باشند به فکر دیگران هستند و به گونه ای خود را فراموش می کنند. نمونه این افراد مادرانی هستند که فقط به فکر اعضای خانواده و وضعیت آن ها می باشند و  در خیلی از امور به خود توجهی نمی کنند. باید این را بدانید که این شیوه زندگی به مرور زمان باعث افسردگی، دلزدگی و کاهش انرژی در افراد می شود و لازم است همان اندازه که به دیگران توجه می کنید به خودتان نیز توجه کنید.

۳) شکایت کردن از مشکلات: زندگی دارای لحظاتی خوش و سخت است و نباید از لحظات سخت و مشکلات آن شکایت کنید زیرا ناله و شکایت چیزی جز اینکه احساس بدتری در شما به وجود آورد ندارد. شکایت کردن از زندگی این حس را در شما به وجود می آورد که تنها قربانی مشکلات زندگی شما هستید، که در این وضعیت، مشکلات زندگی بیشتر به شما فشار می آوردند و شما را آسیب پذیر تر خواهند کرد.

۴) بدون هدف عمل کردن: به این معنا است که بدون اینکه هدفی در زندگی داشته باشید به کارهایی دست بزنید که نتایجی بیهوده در پی خواهند داشت. در سال جدید هدفمند عمل کنید و در انتخاب تصمیم هایتان دقت کنید و در صورت انتخاب کردن به آن ها عمل کنید. توانایی نه گفتن به چیزهایی که علاقه ای به آن ها ندارید و باب میلتان نیست را داشته باشید.

۵) عادات ناسالم : از جمله این عادات می توان خوردن غذاهای ناسالم و فست فودی، سیگار کشیدن، رفتارهای ناشایست و … اشاره کرد. در سال جدید تصمیم بگیرید متحول شوید و با در پیش گرفتن راه درست زندگی هم خود و هم اطرافیانتان را راضی نگهدارید.

۶) کمال گرایی : کمال گرایی باعث می شود هرگز معیار مناسبی برای سنجش و ارزیابی نداشته باشید و هیچ چیزی شما را راضی نکند. انسان های کمال گرا مدام خود را با دیگران مقایسه می کنند و نگران و مضطرب هستند. کمال گرایی آثار مخربی را از خود برجای می گذارد و اگر دارای این ویژگی هستید در سال نو آن را کنار بگذارید تا در زندگیتان موفق تر باشید.

۷) منفی نگریستن : افرادی هستند که مدام از همه چیز ایراد میگیرند و انتقاد می کنند. اینگونه افراد تنها نیمه خالی لیوان را می بینند ، خوبی ها و نعمت های زندگی به چشمشان نمی آید و مدام گله و شکایت می کنند. این افراد منفی گرا در زندگی موفق نخواهند بود و در هیچ کاری پیشرفت نخواهند کرد. اگر شما هم این چنین هستید این اخلاق  خود را کنار بگذارید و مثبت نگر شوید تا زندگی را به همان زیبایی که هست ببینید.

۸) متحمل شدن استرس : ممکن است کارهای زیادی بر سر شما ریخته باشد و رسیدگی به همه آن ها برایتان مشکل به نظر آید و ترس از نرسیدن به انجام همه آن ها، در درونتان استرس ایجاد کرده باشد. استرس یک رفتار مخرب است که اگر به صورت مداوم و با شدت ایجاد شود می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به جسم و روح انسان وارد کند. برای اینکه استرس را در زندگیتان کم کنید باید در کارهای خود برنامه ریزی داشته باشید. کارهایتان را به موقع انجام دهید و آن ها را به تعویق نیندازید یا سعی نکنید به صورت فشرده انجامشان دهید. مثلا اگر انجام کاری نیاز به دو ساعت زمان دارد سعی نکنید آن را در یک ساعت انجام دهید زیرا بدون شک در شما ایجاد استرس خواهد کرد.

۹) صرف زمان برای لوازم الکترونیکی : بعضی از افراد روزانه  نصف زمان خود را به استفاده از لوازم الکترونیکی همچون رایانه و موبایل اختصاص می دهند. اگر شما هم جزو این گروه از افراد هستید تصمیم بگیرید در سال جدید کمتر از این وسایل استفاده کنید زیرا اگر زمان زیادی را صرف استفاده از آن ها کنید بسیاری از موقعیت های خوب اجتماعی و فرصت های شغلی را از دست خواهید داد.

۱۰) احساس کینه و کدورت : اگر نسبت به کسی کینه ای در دل دارید آن را بیرون بریزید زیرا کینه ورزی، تنها به خودتان آسیب می زند و از نظر روحی اذیتتان می کند. ولی زمانی که چنین حسی را به کسی ندارید احساس آرامش خواهید کرد، پس در آغاز سال جدید خود را از تمام حس های بد دنیا برهانید.

۱۱) احساس پشیمانی از اشتباهات : ممکن است در زندگیتان دچار اشتباهاتی شده باشید که دیگر نمی توانید آن ها را جبران کنید. فکر کردن به این اشتباهات نه تنها فایده ای ندارد بلکه باعث می شود در زندگیتان بخاطر آن ها همیشه نا امید بمانید و شما را از شروع دوباره و پیشرفت در زندگی باز دارد. در آغاز سال جدید تمامی اشتباهات خود را فراموش کنید، در عوض از آن ها درس عبرت بگیرید که دیگر تکرارشان نکنید.

۱۲) عجول بودن در کارها : برخی اوقات کارهای زیادی برای انجام دادن داریم و برای اینکه همه آن ها را به پایان برسانیم بدون دقت و توجه به جزییات آن ها، تنها سعی می کنیم تمامشان کنیم. در صورتی که نتیجه اینگونه کارها که در آن ها عجله شده است چندان خوشایند نخواهد بود. تنها نتیجه کاری مورد پسند واقع می شود که برای آن دقت، توجه و زمان کافی صرف شده باشد.

گردآوری شده از: زومیت، جام جم آنلاین

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.