نخ دندان، قبل از مسواک زدن یا بعد از آن؟

0 181

مجله اینترنتی دلخوشی: آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که زمان مناسب نخ دندان زدن چه موقع است؟ واقعا نیاز است که پاسخ این پرسش را بدانیم.

نخ دندان کشیدن، بیماری های لثه

 


حتما بخوانید:

عوارض نخ دندان نکشیدن

روش صحیح استفاده از دهانشویه

روش های سفید کردن دندان های زرد


به نظر می رسد که این بحث قدیمی مربوط به دندان قرار نیست حل و فصل شود.  به تازگی انواع کارشناسان بهداشت دهان و دندان در بحث وبلاگ ول نیویورک تایمز، سنجشی انجام دادند که تلاش می کند تا این اختلاف را یکبار و برای همه حل و فصل کند. با این حال به نظر می رسد که به سادگی، تمرین داشتن بهداشت خوب، بهترین راه برای زیبا نگه داشتن این مرواریدهای سفید است. 

از نظر دکتر ادموند هیولت، سخنگوی انجمن دندانپزشکی آمریکا، نخ دندان قبل از مسواک زدن، بهترین راه است تا به یاد داشته باشیم که این کار خسته کننده را انجام دهیم.

دکتر هیولت می گوید: ” اجازه دهید با طبیعت بشر روبرو شویم: اگر بخواهید از یکی از این دو کار فرار کنید، از کدام یکی فرار می کنید؟”

اما دکتر فیلیپ هوجول،  استاد علوم بهداشت دهان و دندان در دانشگاه واشنگتن در سیاتل واشنگتن، عکس این مطلب را گفت: بهترین راه برای حصول اطمینان از اینکه فلوراید موجود در خمیردندان به تمام شکاف های دندان ها وارد می شود این است که بعد از مسواک زدن، نخ دندان بکشیم.

به گفتۀ متیو مسینا، سخنگوی انجمن دندانپزشکی آمریکا، برنامه ریزی برای یک بار نخ دندان کشیدن در روز، تمام آن چیزی است که مهم است.

مسینا گفت: باکتری های اطراف دندان، خود را به صورت کولونی سازماندهی می کنند و نخ دندان کشیدن آنها را تحریک می کند. اگر ما آنجا رفته و هر ۲۴ ساعت یکبار آنها را تحریک کنیم، خطر آنها را کمتر می کنیم.

پس علاوه بر آن لحظات هولناک (لحظات نخ دندان کشیدن)، هنگامی که ساعت ها پس از صرف نهار، اسفناج را در دندان های خود می یابیم، واقعا زمان ایده آلی برای نخ دندان کشیدن دندانهایمان نیست.

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.