نحوه صحیح استفاده از شامپو فرش

0 18,208

 

مجله اینترنتی دلخوشی: چطور با شامپو فرش می توان فرش و مبلمان را تمیز کرد؟ حتما بارها برایتان پیش آمده است که برای تمیز کردن فرش هایتان از شامپو فرش استفاده کرده اید. به خصوص در خانه تکانی عید که شستن و تمیز کردن فرش از ضروریات محسوب می شود.

باید دقت داشته باشید تا نوع شامپو فرش یا هر شوینده دیگر را با توجه به نوع فرش و مبل خود انتخاب کنید. برخی از شوینده ها حاوی مواد شیمیایی زیادی هستند که بعد از چندین بار استفاده کیفیت فرش و مبل شما را خراب خواهند کرد.

شامپوفرش،شستن فرش

روش صحیح شستن فرش، موکت و مبل با شامپو فرش

استفاده از شامپوهایی که کمترین میزان مواد شیمیایی در آنها به کار رفته، بسیار حائز اهمیت است. زیرا فرش و روکش های مبل دارای الیاف متفاوتی هستند، که شامپو باید با تمامی این الیاف سازگار باشند.

از سوی دیگر تداخل رنگ ها و از بین رفتن شادابی رنگ فرش و مبل، از دیگر جنبه های با اهمیت در انتخاب این شوینده هاست. بنابراین سعی کنید نوع مناسب محلول شستشوی فرش را انتخاب کنید و طرز استفاده از شامپو فرش را از روی برچسب روی آن مطالعه کنید.

بهترین روش برای تمیز کردن فرش و تمیز کردن مبل با شامپو فرش، این است که مقدار مناسبی از آن را با آب ترکیب کرده و سطح مورد نظر را با اسفنج آغشته به این محلول تمیز کنیم و سپس با دستمال کتانی نمدار، آن سطح را از چرک های حل شده و شوینده، پاک کنیم. و البته هر چند وقت یک بار، دستمال کتانی را با دستمال تازه دیگری تعویض کنیم. و در آخر پس از خشک شدن سطح شسته شده با شامپو ، آن را جارو بزنیم.

وقتی فرش یا موکت را با محلول شستشو تمیز می کنید، تا زمانیکه سطح مورد نظر هنوز خیس هست، نباید روی آن راه بروید. این کار سبب می شود تا مجددا لکه هایی در آن محل ایجاد شود. بنابراین از راه رفتن و قدم زدن در نقاط خیس فرش قبل از خشک شدن آنها، خودداری کنید تا بهترین نتیجه را از محلول شستشوی فرش بگیرید.

ترجمه اختصاصی مجله اینترنتی دلخوشی

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.