روش هایی جادویی برای سفید کردن دندان های زرد

1 12,457

مجله اینترنتی دلخوشی: بهداشت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر بهداشت، زیبایی دندان ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگرمی خواهید دندان هایی سفید و شفاف داشته باشید، و بر زیبایی خود بیافزایید، به شما توصیه هایی خواهیم کرد که به آسانی و با کمترین هزینه بتوانید در منزلتان دندان هایتان را سفید کرده و اعتماد به نفس بگیرید و دیگر به کلینیک های گران قیمت برای سفید کردن دندان هایتان نروید.

دندان های زرد، جرم گیری دندان

نکاتی برای جلوگیری از زرد شدن دندان ها:

۱- برای معاینات مرتب و مکرر به دندان پزشک مراجعه کنید.

۲- دندان هایتان را محکم مسواک نزیند زیرا باعث از بین رفتن مینای دندان می شود.

۳- دهانشویه ها را به طور منظم استفاده کنید زیرا موجب ضدعفونی کردن دهانتان می شوند.

۴- از سفید کننده های طبیعی و غیرطبیعی به طور مکرر استفاده نکنید.

۵- بعد از مسواک زدن از نخ دندان حاوی فلوراید نیز استفاده کنید.

۶- از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.

۷- ۳ نوبت  در شبانه روز مسواک بزنید.

۸- هر ۳ ماه یکبار مسواک خود را تعویض کنید.

ترفندهایی برای سفید کردن دندان ها

۱- کف دریا: کف دریا، املاح ته نشین شده اعماق دریاست و خاصیت کربنات کلسیم دارد. می توانید آن را از عطاری ها تهیه کنید که یا به صورت پودشده خریداری نمایید یا آنکه خودتان آن را پودر کنید. مسواک تان را خیس کنید و درون این پودر بزنید سپس دندان هایتان را مسواک بزنید. خاصیت قلیایی بودن کف دریا، مانع از پوسیدگی دندان هایتان می شود. از این روش تنها هفته ای یک مرتبه استفاده کنید تا به مینای دندانتان آسیبی وارد نشود.

۲- آب اکسیژنه: احتمالا این ضدعفونی کننده را اکثر شما در جعبه داروهای خود دارید. آب اکسیژنه (پراکسید هیدروژن)، از مولکول های آب و اکسیژن ساخته شده است و کاربرد آن برای دندان ها این است که آن ها را پاک سازی می کند. مواظب باشید آب اکسیژنه را قورت ندهید. خوردن آب اکسیژنه باعث سوزش و تهوع معده و همچنین مسمومیت و یا مرگ می شود. پودر ۳ درصد آب اکسیژنه را به میزان ۵۰-۵۰ با آب مخلوط کنید و از این محلول هر شب برای شستن دندان هایتان استفاده کنید. بعد از مدتی متوجه سفیدی دندان هایتان خواهید شد.

۳- پوست موز: قسمت داخلی پوست موز دارای منیزیم و پتاسیم است. این مواد معدنی، خاصیت سفیدکنندگی دارند و با مالیدن آن روی دندان هایتان جذب مینای دندان می شود و لکه های زرد را از روی دندان ها از بین می برد یا کمرنگ تر می کند. حدود ۳ دقیقه این عمل را انجام دهید و بعد از آن دهانتان را بشویید.

۴- جوش شیرین: جوش شیرین خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و در سفیدی دندان تاثیر بسزایی دارد. برای این روش مسواک خود را خیس کرده و مقداری جوش شیرین روی آن بریزید و به مدت ۳ دقیقه دندان های خود را مسواک بزنید، سپس دهانتان را بشویید.

۵- برگ بو و پرتقال: پوست پرتقال و برگ بو را خشک کنید و آنها را پودر نمایید و به نوبت آنها را روی دندان هایتان بگذارید. خاصیت سفیدکنندگی فوق العاده ای برای دندان هایتان دارد. این کار را هفته ای دو مرتبه استفاده شود. پس از چند هفته متوجه این تغییرات خواهید شد.

۶- زغال چوب: زغال چوب فعال خاصیت ضدباکتری دارد و قبل از اینکه باکتری ها بتوانند دندان ها را لکه کنند به باکتری ها می چسبند. کافی است مقداری از زغال چوب را با آب مخلوط کنید و خمیر حاصله را روی دندان هایتان بمالید و پس از ۳ دقیقه دهانتان را به خوبی بشویید.

۷- خمیر آب اکسیژنه و جوش شیرین: سه قاشق چایخوری آب اکسیژنه را با ۲ قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کرده و خمیر حاصله را مانند خمیر دندان روی مسواک خود بریزید و به مدت ۳ دقیقه مسواک بزنید، سپس دهان خود را بشویید و با خمیر دندان مسواک بزنید. کمک زیادی به سفیدی دندان هایتان می کند. فقط توجه داشته باشید که بیشتر از یکبار در هفته از این روش استفاده نکنید.

۸- خمیر لیموترش و جوش شیرین: خاصیت اسیدی لیمو ترش باعث کنده شدن جرم های روی دندان می شود و ترکیب آن با جوش شیرین، آن را موثرتر می کند. ابتدا دهانتان را بشویید تا بزاق روی دندان ها تمیز شود و سپس ۲ قاشق چایخوری جوش شیرین را با مقداری آبلیمو مخلوط کرده تا به شکل خمیری در آید. سپس آن را روی دندان هایتان قرار دهید و پس از ۱ دقیقه دهانتان را بشویید.

گردآوری شده از :

نمناک

راستینه

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    سلام.
    کف دریا املاح کف دریاست؟
    جالبه
    کمی بیشتر مطالعه کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.