۷ روش اشتباه در صبحانه خوردن!

0 129

مجله اینترنتی دلخوشی: اگر چه صبحانه یک وعده غذایی بسیار مفید محسوب می شود، اما ممکن است روشی که شما صبحانه می خورید کاملا اشتباه باشد و نه تنها باعث سلامتی شما نشود بلکه حتی برای بدن شما مضر نیز باشد. در این مقاله ۷ روش که باعث می شود تا صبحانه خوردن شما اشتباه باشد را توضیح می دهیم.

چاقی، غذای رژیمی

۱- بیش از حد آن را به تاخیر می اندازید

خوردن صبحانه، تا حداکثر نیم ساعت بعد از بیدار شدن از خواب، کلید حفظ رژیم غذایی شما در طول روز است. نمی توانید فوری یک وعدۀ غذایی کامل بخورید؟ پس  حجم قهوۀ صبحانۀ خود را بالا ببرید. ۱۶ اونس کافه لاته با شیر بدون خامه یا شیر سویا ( که بیش از ۱۳ گرم پروتئین به بدن شما می رساند) و یک تکه میوه انتخاب کنید؛ سپس در اواسط صبح، یک بار دیگر از همین بستۀ پروتئین دار بخورید.

۲- کلا آن را نادیده می گیرید

صبحانه را از دست ندهید. اول اینکه، مردمی که صبحانه می خورند کمتر احتمال دارد که به اضافه وزن یا چاقی دچار شوند. و دوم اینکه، شما را آماده می کند تا در طول روز برای وعده های غذایی بعدی خود، انتخاب های بهتری داشته باشید. تصور کنید: شما صبحانه را نادیده بگیرید، هنگام نهار بسیار گرسنه هستید، و ساعت ۴ بعد از ظهر از شدت گرسنگی حاضرید پد موس خود را سرخ کنید! بعد از شام، دوست دارید یک غذای فوری بخورید که شکم شما را برای روز بعد که صبحانه نمی خورید پُر نگه دارد. و کل این چرخه دوباره تکرار می شود. این روش را خاتمه بدهید.

۳- آبمیوه می خورید

حتی اگر آبمیوه “بدون شکر باشد”، “یخ زده نباشد” یا حتی “تازه آبگیری شده باشد”، آبمیوه هنوز هم یک شکل متمرکز از کالری های قند محسوب می شود. شما که نمی خواهید بنشینید و ۶ تا پرتقال را برای صبحانه بخورید، درست است؟ (این مقداری است که در یک فنجان آبمیوه وجود دارد!). از آبمیوه صرفنظر کنید، یک پرتقال بردارید و به جای اضافه کردن منابع پنهان شکر به غذای روزانۀ خود، بر روی خوردن کالری ها تمرکز کنید.

۴- اسموتی زیادی مصرف می کنید

بسیاری از مردم از نوشیدن یک اسموتی احساس رضایت می کنند، اما اسموتی اغلب با مقدار زیادی شکر درست شده است. اگر واقعا اسموتی دوست دارید، یکی از دستورات تهیۀ آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید که باید این مادۀ شکری را با میوه های طبیعی شیرین، سبزیجات سالم و پروتئین بدون چربی جایگزین کنید.

۵- غلات می خورید

از آنجایی که همۀ غلات مثل هم نیستند، بنابراین از خوردن غلاتی با بیش از ۶ گرم شکر در هر وعده بپرهیزید.  اما مهمتر اینکه، غلات کهنه به همراه شیر خالص، چندان مناسب نیستند، زیرا کالری، فیبر و پروتئین کمی دارند ( و دقیقا نصف فنجان پذیرایی از آن، بسیار ناچیز است ). اگر نمی توانید شیر را بدون غلات بخورید، یک فنجان غلات کم شکر و پُر فیبر به ماست یونانی کم چرب و یک فنجان توت اضافه کنید.

۶- توسط  “اصطلاحات “سلامتی فریب خورده اید

کلوچۀ سبوس دار، پنکیک درست شده از گندم سیاه، گرانولا یا آگاو – اینها در ظاهر برای شما خوب هستند، اما آنها چیزهایی هستند که آنها را “سراب صبحانه “می نامند. درحالیکه سبوس، گندم سیاه و بسیاری از دانه های اضافه شده به گرانولا عالی هستند، اما اغلب برندها با مواد پرکالری دیگری پُر شده اند. حقیقت این است که،  آگاو، عسل، شربت افرا فقط نامهای دیگر شکر هستند.

۷- طرفدار غذاهای مخصوص صبحانه نیستید

ما عبارت “صبحانه برای شام” را شنیده ایم اما چرا ” شام برای صبحانه” را نشنیده ایم؟ مراجعین زیادی اذعان دارند که از صبحانه فراری هستند فقط به این دلیل که غذاهای صبحانه را دوست ندارند. اما باقیماندۀ پروتئین های بدون چربی و سبزی های سرخ کرده و کوینولای شما در هر زمانی از روز خوشمزه هستند، درست است؟ یا پارفه با موادی مثل دانه های فارو، برنج قهوه ای با رویۀ ماست یونانی، توت ها، آجیل و عسل می خورید. حتی صبحانه پیتزا می خورید: سبزیجات به علاوۀ سس گوجه فرنگی، به علاوۀ یک اونس موتزارلای کم چرب، در یک بشقاب کوچک غلات انگلیسی، مساوی صبحانۀ سالم آشپزخانۀ شماست. این عادات بد غذایی را کنار بگذارید.

: امتیاز کاربران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا برای ارسال نظر خود از فرم زیر اقدام کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.